Cumhuriyet'te yer alan habere göre; İsrail, Gazze’ye düzenlediği hava saldırılarının ardından kara harekatına başladığını duyurdu.

İsrail, piyade ve tanklarının Gazze Şeridi içinde saldırılar düzenlediğini açıkladı.

4-234

"BİLGİ ALMAK AMACIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ"

İsrail Ordu sözcüsü Daniel Hagari, kara harekatına ilişkin “Küçük çaplı baskınlar, Hamas'ın roket ekiplerine saldırmak ve kaçırılan rehinelerin yeri hakkında bilgi almak amacıyla gerçekleştirildi” dedi.

3-273

İNTERNETİ KESECEKLERİNİ DUYURDU

Gazze'ye su, elektrik, gıda ve diğer temel hizmetleri kesme kararı alan İsrail'den yeni bir açıklama geldi. İsrail İletişim Başkanlığı, yarından itibaren Gazze'ye interneti tamamen keseceklerini duyurdu.

2-307

İSRAİL SÜRE VERDİ, HAMAS 'KALIN' DEDİ

İsrail'in Gazze Şeridi'nde yaşayan Filistinlilerden güneye gitmelerini istemesinin ardından bölgedeki camiler ve Hamas yetkilileri Gazzelilerden evlerinde kalmasını istemişti. Gazze'deki camilerde, "Evlerinize tutunun, toprağınıza tutunun" anonsları yapılırken Hamas da Filistinlilere çağrı yaparak İsrail'in söz konusu uyarısını görmezden gelmelerini istemişti.

1-316

Kemaliye Mahallesi’ne yeni yatırım ! 3 ay sonra hizmete girecek Kemaliye Mahallesi’ne yeni yatırım ! 3 ay sonra hizmete girecek

'GÜVENLİ GEÇİŞ' İZNİ

Sivillerin, Gazze'den tahliyesine ilişkin yeni bir adım atıldı.

İsrail, Gazze'de yaşayanların bugün 10.00-16.00 saatleri arasında güvenli geçişlerine izin verileceğini duyurdu.

Kaynak: cumhuriyet.com.tr