MHP lideri Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde 24 saat müddet tanıyarak "Türkiye devreye girmeli" demişti. İYİ Parti'den gelen açıklamada "barışın sağlanması için alınacak kararlara" destek mesajı verildi. Mehmetçiğin sınır dışında görevlendirilmesiyle ilgili ise şart belirtildi.

Hamas-İsrail çatışmasında Türkiye ateşkes ve esir takası konularında devreye girdi. Türkiye'den her iki tarafa da itidal çağrısı gelirken kamuoyunda Mehmetçiğin Gazze'ye gönderilmesi yönünde çağrılar yükseldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de cumartesi çarpıcı bir çıkışa imza atarak "Eğer bugünden itibaren 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa Türkiye süratle devreye girmeli, gereği her neyse yapmalıdır" demişti. İYİ Parti'den gündemi hareketlendirecek açıklamalar geldi.

"KATKIDA BULUNMAYA VE DESTEKLEMEYE HAZIRIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Miçotakis'e: “Bizim aramızda çözülemeyecek hiçbir sorun yok” Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Miçotakis'e: “Bizim aramızda çözülemeyecek hiçbir sorun yok”

İYİ Partiden yapılan açıklamada, Gazze'de yaşananların insanlık dışı olduğu belirtilerek, "Devletlere terör refleksi yakışmayacağı gibi atılacak bütün adımlar, uluslararası hukuk çerçevesinde atılmalıdır. Netanyahu yönetimi eline geçirdiği meşru müdafaa hakkını kötüye kullanmıştır. İYİ Parti olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bölgesel ve uluslararası sorumlulukları doğrultusunda, barışın sağlanması için alacağı kararlara katkıda bulunmaya ve desteklemeye hazırız." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: İHA