Bölgenin ilk ve tek resmi okul FTC takımı, Kudret Demir Ortaokulu Robot Takımı MILESTONE FTC, İstanbul Darüşşafaka Spor Salonunda gerçekleştirilen FIRST Tech Challange 2. Off-Season yarışmasında Connect Award 1.lik ödülüne layık görüldü.

Robot takımı, MILESTONE, First Tech Challenge Robot yarışmasına 5 kız, 6 erkek öğrenci ve 2 danışman öğretmen ile hazırlandı.

Whatsapp Image 2024 06 22 At 22.12.13

Öğrenciler, ayrıca Salihli Huzurevi’ni ziyaretleri sırasında tespit ettikleri probleme yönelik geliştirdikleri mobil uygulama projeleri ile dikkat çekmeyi başardılar.

MILESTONE FTC takımı, sosyal projeleri kapsamında Salihli’de bulunan ilkokulları ziyaret ederken, First Tech Challenge ve STEM alanında 300’e yakın öğrenciye eğitim verdi ve tasarladıkları robotlarını kullandırdılar. 

Whatsapp Image 2024 06 22 At 22.12.12

Gönüllü öğretmenler okulda sıraları yeniledi Gönüllü öğretmenler okulda sıraları yeniledi

Daha öncede 11 Şubat 2024 tarihinde İzmir’de First LEGO League turnuvasında Bölge 2.’si olan robot takımı, 16-17 Mart 2024 tarihinde İzmir’de gerçekleştirilen Ulusal First LEGO League Turnuvasın’ da Manisa’yı başarı ile temsil etti.

MILESTONE FTC takımı, okuldaki atölyelerinde danışmanları Müdür Yardımcısı Ertuğ Gözaydın liderliğinde çalışmalarına devam edecek.

Muhabir: Fatma Uysal