Milliyette yer alan habere göre; İsrail polisi, cuma namazını Mescid-i Aksa'da kılmak için işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir Bölgesine gelen Filistinlilere engel oldu.

İsrail polisi, cuma namazını Aksa'da eda etmek için Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesine gitmek isteyen özellikle 50 yaş altı erkeklere zorluk çıkararak izin vermedi.

Kamyona çarpan 20 yaşındaki motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti Kamyona çarpan 20 yaşındaki motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti

Son dakika Mescidi Aksada cuma gerginliği Filistinlilere gaz bombası ile müdahale
GAZ BOMBASI İLE MÜDAHALE

Eski Şehir'in Şam Kapısı'ndan girenlere kimlik kontrolleri yapılırken, İsrail polisi Filistinlilere gaz bombası ile müdahale etti.

Şu an Aslanlı Kapı'nın önündeyiz, bir kuyruk oluştu. Polis insanları seçerek alıyor. Üst araması yapılıyor. Duvarların üzerinde de polisler bulunuyor. Burasının inanılmaz kalabalık olması gerekiyordu ama çok sakinlik var. Bu sakinliğin nedeni engellemeler mi? İsrail polisi insanlarla konuşarak içeri alıyor. Bölgede polis sayısı artırılıyor, takviye araçlar bölgede.

İsrail polisi Cuma namazı kılmak isteyen Filistinlilere izin vermeyince yüzlerce kişi seccadelerini yere sererek namaz kılmaya çalıştı. İsrail polisinin çok sert müdahalesi başladı. İnsanlar hızla olay bölgesinden kaçarken seccadeler yerde kaldı. 

Kaynak: milliyet.com.tr