Yapılan son tahminlere göre Manisa’nın tamamında bugün havanın çok bulutlu ve yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışlı havanın özellikle 12.00 ila 18.00 arasında etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin, yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz, Eskişehir, Çankırı, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum ve Kars çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra Marmara'nın güney, Ege'nin kuzey ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji ve Bakan Özhaseki'den 11 ile 'sağanak' uyarısı... Gök gürültülü  yağış bekleniyor - Son Dakika Haberleri İnternet

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların yarın (Perşembe) batı ve iç kesimlerde (2-5 derece) azalması, yurdun doğu kesimlerinde (3-5 derece) artması bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden, Marmara ve bu akşam saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeyinde kuzey ve batılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; yarın İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu’da güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, öğle saatlerinden sonra Marmara'nın güney, Ege'nin kuzey ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, İç Ege ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

SALİHLİLİLER DİKKAT !

Van'da 4.3 büyüklüğünde deprem Van'da 4.3 büyüklüğünde deprem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre,  Salihli’de bugün saat 12.00 ile 18.00 arasında yağmur bekleniyor. Yetkililer, bu saatler arasında dışarıda bulunacak olan vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Açıklamada, yağışların yerel olarak kuvvetli olabileceğinden ani su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve kuvvetli rüzgara karşı dikkatli olunması istendi.

Muhabir: Fatma UYSAL