Göksel Özdoğdu ile 62 yıldır evli olan usta sanatçı Metin Akpınar'ın evlilik dışı ilişkiden bir kızı olduğu 35 yıl sonra ortaya çıktı. Mahkeme kararı ile Akpınar'ın kızı olduğunun resmiyet kazandığını açıklayan Duygu Nebioğlu'nun bu sözlerinin ardından Metin Akpınar, evlilik dışı kızları Duygu Nebioğlu ve Sevgi Nebioğlu hakkında açıklama yaptı. Akpınar, "36 yıl önce Antalya’da bir sanatsal etkinlikte tanıştığım kişiyle sadece bir gecelik beraberliğim oldu. Bu olaydan sonra bir daha ne görüştük ne de haberleştik. 24 yıl sonra, bir gün ikiz kardeşler bana ulaşıp babalarının ben olduğumu söylediler. Elbette çok şaşırdım ve sarsıldım" şeklinde konuştu.

Tanıdığım anda onları çocuklarım bildim
"Kızlarımdan öğrendiğime göre bir yetiştirme yurdunda kalmışlar, 6 yaşındayken de Nebioğlu ailesi tarafından evlat edinilmişler. 20 yaşına geldiklerinde ise biyolojik ailelerini bulmak istemişler" diyen Akpınar sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kendilerini ilk tanıdığımdan itibaren çocuklarım olarak kabul ettim. Hepimiz açısından en sağlıklı şekilde ilişkimizi sürdürmek için karşılıklı çaba sarf ettik. Bu şekilde yolumuz kesiştikten sonra onlara, eşim Göksel ile birlikte elimizden geldiğince maddi ve manevi destek olmaya çalıştık. Bunca yıldan sonra gelen bu haberin ardından onların beklediği ve umduğu baba olmam kolay değildi"

Habertürk'ün haberine göre 2023 yılında aralarındaki bağı resmiyete kavuşturmayı tercih ettiklerini dile getiren Akpınar, buna bir itirazının olmadığını söyledi ve kamuoyunu meşgul eden dava sürecinin başladığını kaydetti. Akpınar, dava sırasında davayı zora sokacak herhangi bir çabasının bulunmadığını da dile getirdi.

Duygu nüfusuma geçti


Hukuki prosedürler tamamlandıktan sonra 13 Ekim 2023 günü itibariyle Duygu'nun kendi nüfusuna geçtiğini belirten Akpınar, hukuki işlem tamamlandığında kardeşini de nüfusuna aldıracağını söyledi.

"Kızlarımı tanımamdan itibaren bugüne kadar onları kabullenmemde ve onlara karşı duygularımda bir değişiklik olmadı. Bu dava sürecinin de buna olumsuz bir etkisi yoktur" ifadelerini kullanan Akpınar sözlerini şöyle noktaladı:

Polat çiftinden sonra fenomenler kıskaca girdi! | Sosyal medya fenomeni Özlem ve Tayyar Öz hakkında soruşturma başladı Polat çiftinden sonra fenomenler kıskaca girdi! | Sosyal medya fenomeni Özlem ve Tayyar Öz hakkında soruşturma başladı

"Varlıklarından haberdar olmadığım çocuklarımın çektiği acılardan dolayı çok üzgünüm. Ayrıca eşim Göksel Akpınar'ı üzdüğüm için özür diliyorum. En önemlisi anlamsız bir şekilde üzdüğüm halkımdan özür diliyorum. Ne yazık ki hayat geriye doğru yaşanmıyor"

Kaynak: Habertürk