Iğdırlı bir grup öğrenci, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde yayımladıkları video ile tüm Türkiye’yi duygulandırmıştı. Ellerine aldıkları tahta tüfeklerle Anıtkabir’deki “Saygı Nöbetçilerini” MSB, Anıtkabir’e davet etti.  

1-601

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler de Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesine bağlı Cennetabat köyündeki Şehit Havacı Er Nurettin Manaz İlkokulunda okuyan evlatlarımızın Anıtkabir’i görmeyi çok istediklerini duyunca onları hemen Ankara’ya davet etti.

2-496

Manisa’da evlerinin çatısı uçan ailenin yardımına belediye ekipleri yetişti Manisa’da evlerinin çatısı uçan ailenin yardımına belediye ekipleri yetişti

Dün öğretmenleri ile birlikte Iğdır’dan Ankara’ya gelen öğrenciler o çok merak ettikleri Anıtkabir’i ziyaret etti. Öğrenciler bu kez Ata’ya Saygı nöbetini Türkiye’nin en doğusunda değil, bizzat Anıtkabir’de asker abilerinin nöbet değişimine eşlik ederek tuttu. Ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak Anıtkabir’deki askerlerle birlikte yürüyen evlatlarımız ayrıca Atatürk’ün mozolesinde saygı duruşunda bulunarak Anıtkabir Müzesini gezdi.

Kaynak: Haber Merkezi