Dibek Dağı mevkiinde başlayan Yağbasan ve Karasavcı mahallelerinde zarara neden olan yangında 300 hektar alan zarar gördü.

Battalgazi’ye yakışır başarı Battalgazi’ye yakışır başarı

Yangına müdahale sırasında dumandan etkilenen 3 orman personeli, hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Çikiş (8)

HAVADAN VE KARADAN SÖNDÜRME ÇALIŞMASI

Bölgeye, İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 5 uçak, 4 helikopter, 12 arazöz, 2 su ikmal aracı ve 3 dozer sevk edilmiş, Manisa Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi ile ilçe belediye ekipleri ve mahalle sakinleri de söndürme çalışmalarına destek vermişti.

Çikiş (1)

TEDBİR AMAÇLI TAHLİYELER OLMUŞTU

Rüzgarın etkisiyle hızla yayılan yangın kırsal Yağbasan ve Karasavcı Mahallelerine yönelmiş, ekipler, 65 hanede 200 kişinin yaşadığı Karasavcı Mahallesi ile 80 hanede 230 kişinin yaşadığı Yağbasan Mahallesi'ni tedbir amaçlı tahliye etmişti.

Çikiş (9)

BAZI EVLER TAMAMEN YANDI

Bu iki mahalledeki bazı evler tamamen yanmış, bazı büyükbaş ve küçükbaşlar telef olmuş, tarım arazileri zarar görmüştü. Yangının büyüklüğü ise rakamlara yansıdı.

Çikiş (10)

300 hektar alanın zarar gördüğü yangında 420 futbol sahası büyüklüğünde yeşil alan küle döndü.

Bir başka deyişle Salihli’deki yangında, 42 hektar alana sahip İzmir Fuar Alanı’nın 7 katı, 100 hektar alana sahip olan Adala Kanyonu’nun 3 katı ve 270 hektar alana sahip olan Salihli Organize Sanayi Bölgesi’ne eş değer bir alan küle döndü.

Fuar (7)

Fuar (5)

Fuar (6)

Fuar (3)

Fuar (1)

Fuar (2)

Muhabir: ONAY OZAN