Sarıgöl ilçesinde yıkımı gerçekleştirilen Dört Eylül İlkokulunda ikili öğretimi sonlandıracak olan 24 sınıflık yeni okul binasının inşası başladı. Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Kültür ve sanat merkezlerinde 5 bin çocuğa eğitim Kültür ve sanat merkezlerinde 5 bin çocuğa eğitim

Sarıgöl'ün en büyük okulu olma özelliği taşıyan 24 sınıflı Dört Eylül İlkokulunun inşasına başladı. Dört Eylül İlkokulundaki ikili eğitimi sonlandıracak okul inşaatının temelleri atıldı. Yeni yapılmaya başlanan Dört Eylül İlkokulu Sarıgöl Sermin -Hüseyin Tüfekçi Anaokulu bahçesinde yapımına başlandı.

SARIGÖL (2)-1

İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak, "Yıkılan Dört Eylül İlkokulu için 24 sınıflı, Sarıgöl'ün en büyük, en fazla sınıfına sahip olacak olan yeni okul yapma çalışmaları başladı. Yapılan bu okul sayesinde çocuklarımız sabahçı-öğlenci sisteminden kurtulacak ve sabah çok erken saatte kalkıp geç saatte eve dönmek zorunda kalmayacak. Yapılan bu büyük ve yeni okul birçok imkanı da beraberinde getirerek öğrencilerimize daha iyi, daha kaliteli eğitim alma fırsatı sunacaktır. Böylesine büyük bir projenin gerçekleşmesi için destek veren herkese teşekkür ederiz" dedi.

Sarıgöl'de 1968 yılında yapılan ve daha sonra ihtiyaca cevap vermediği için 1993 yılında ikinci ek bina yapılan okul, 2020 yılında okulun fay hattına yakın yerde bulunması nedeniyle tedbir amaçlı olarak yıkıldı. Okul, üç yıldır Mimar Sinan İlkokulunda eğitim ve öğretime devam ederken, öğrenciler sabahçı ve öğlenci olarak ikili eğitim ve öğretim görüyor.

Okulda şuan 281 öğrenci eğitim ve öğretim görüyor. 20 öğretmen ve iki ücretli öğretmenin görev yaptığı okulun velileri de yeni inşaat çalışmalarını sevinçle karşıladı.

Kaynak: İHA