Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Medya-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı, Basın İLan Kurumu Genel Kurul Üyesi ve Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek çalışmalar ve sorunlar hakkında bilgi aldı.

Bingöl’ün birçok ilçesi için uyarı geldi! Bingöl’ün birçok ilçesi için uyarı geldi!

6 Şubat depremlerinden bu yana Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya il'lerini ziyaret ettiklerini kaydeden TGK Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir "Depremlerde 4 il'imiz çok kayıplar verdi ve maddi kayıpları çok büyük. Depremin ardından Medya-İş Sendikası Başkanımız Sezai Ballı ile birlikte Malatya'daydık. Devamlı olarak da bölgeyi geziyoruz. Malatya'da basın kuruluşları konteynırda faaliyetlerini sürdürüyor. Yıkımlar devam ettiğinden basının çilesi bir süre daha konteynırlarda devam edecek gibi görünüyor. Şuanda sıkıntıları, sorunları tespit edip Basın kuruluşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yapacağız. TGK ve Medya-İş olarak üzerinde çalıştığımız projeler var" dedi.

MGC Başkanı Vahap Güner'de TGK ve Medya-İş Sendikasının bölgede olduğunu belirterek "Medya-İş Başkanımız Sezai Ballı'ya teşekkür ediyoruz. Depremin hemen ardından Malatya'ya geldi ve getirdikleri Çadırda Malatya Basını olarak 3 ay görev yaptık, Defalarca ekipleri gönderdi, karavan getirdi. BUnları unutmak mümkün değil. Sefa Başkanımızda defalarca yanımızda oldu, sorunlarımıza çare bulmaya çalıştı. Şimdi bir kez daha bizi ziyaret etmelerinden dolayı kendisine teşekkür ediyrouz" diye konuştu.

Kaynak: Onay Ozan