Türkiye genelinde milyonlarca vatandaşın beklediği emekli maaşlarına gelecek zam bekleniyor.  SGK Uzmanı Murat Bal canlı yayında kulis bilgisini paylaşarak emekli maaşına gelecek zam oranı paylaştı.

Geçtiğimiz Ocak ayında yapılan yüzde 49,25 oranında emeklilere maaş zammı yapılsa da 6 bin 700 TL ve altında kök aylığı alan emekliye yüzde 33’lük bir zam yapılmış olmuştu. Kök aylık sorunundan dert yanan emekliler maaşlarına ekstra bir artış bekliyor.

5 AYLIK ENFLASYONU BELLİ OLDU

Yayınlanan 5 aylık enflasyon farkına göre emeklinin yüzde 22,72 oranında maaş zammı kesinleşti. 3 Temmuz’da Haziran ayı enflasyon verisinin de açıklanması ile emekli maaşlarında yeni rakam ortaya çıkacak.

Merkez Bankası 6 aylık enflasyon beklentisinin yüzde 25 ile 26 arasında ön gördüğünü piyasa anketinde açıklamıştı.

Araç sahipleri dikkat! O parayı ödemeyin | Tüketici Konfederasyonu Başkanı uyardı Araç sahipleri dikkat! O parayı ödemeyin | Tüketici Konfederasyonu Başkanı uyardı

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 15 BİN LİRA ÜSTÜNDE OLMALI

SGK Uzmanı Murat Bal ise emekli maaşlarına ilişkin kritik açıklamada bulundu. Kulis bilgisini paylaşan Bal, “Yüzde 30 üzerinde bir zam olacak. Geçim sorunu nedeniyle bana göre en düşük emekli aylığı 15 bin TL’nin altında olmaması gerekir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi