SU İÇMEK

Ntv'de yer alan habere göre; Vücudunuzdaki şişkinliklerden ve ödemlerden kurtulmanızın en temel yolu gün içinde en az 2 litre su tüketmektir.

Şişkinlikle baş etmenize yardımcı olacak 6 yöntem - 2

HAREKET ETMEK

Eğer az hareketli bir yaşama sahipseniz şişkinlik yaşama olasılığınız yükselir. Bu sebeple hareketli olmak, yemeklerden sonra ya da gün içinde yürüyüş yapmak şişkinlikle baş etmenize yardımcı olacaktır.

Şişkinlikle baş etmenize yardımcı olacak 6 yöntem - 3

ÇİĞ YİYECEKLERDEN KAÇINMAK

Çiğ gıdalar tüketmek, sindirim sorunlarına ve şişkinliğe sebep olabilir. Bu nedenle beslenme rutininizdeki çiğ gıdaları bir süre rafa kaldırmak onlar yerine pişmişlerini tercih etmek faydalı olabilir.

Şişkinlikle baş etmenize yardımcı olacak 6 yöntem - 4

Günlük burç yorumları: 2 Aralık 2023 Günlük burç yorumları: 2 Aralık 2023

YEŞİL ÇAY İÇMEK

Ödem söktürücü etkisiyle bilinen yeşil çaydan günde bir fincan tüketmek şişkinlikle baş etmenize yardımcı olabilir.

Şişkinlikle baş etmenize yardımcı olacak 6 yöntem - 5

ELMA SİRKESİ TÜKETMEK

Mide asidinin artmasına yardımcı olan elma sirkesi, sindirim için de oldukça faydalıdır. Bir bardak suya iki çorba kaşığı elma sirkesi karıştırıp tüketmek, sindirimi tetiklemeye yardımcı olacak ve şişkinliği azaltacaktır.

Şişkinlikle baş etmenize yardımcı olacak 6 yöntem - 6

STRESLE BAŞ ETMEYİ ÖĞRENMEK

Uzun süre strese maruz kaldığınızda ilk olarak bağırsak sağlığınız etkileniyor. Bağırsak sağlığının zarar görmesi de şişkinlik problemi yaşamanıza sebep olur.

Ancak stresi gün içinde kısa yürüşler, nefes egzersizleri gibi aktivitelerle yönetmeyi öğrenirseniz şişkinlik sorununuz azalabilir.

Kaynak: ntv.com.tr