Yılın ilk yarısında ödenen birinci taksitlerin ardından gözler ikinci taksit ödemelerine çevrildi. Peki, 2. MTV taksit ödemesi ne zaman yapılacak? 2024 Temmuz MTV ödemesi ne kadar ve kaç lira oldu? Detaylar haberimizde…

Mtv12 (3)

2. MTV TAKSİT ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Vatandaşlar 2024 MTV'nin ikinci taksit ödemelerini 31 Temmuz 2024 tarihine kadar gerçekleştirebilecek.  MTV ödemeleri, taşıtların kayıt ve tescil işlemlerinin yapıldığı yerel vergi dairesi tarafından yıllık olarak ocak ayında tahakkuk ettiriliyor ve yılın iki ana döneminde, ocak ve temmuz aylarında, eşit iki taksitte ödenmesi gerekiyor.

Mtv12 (4)

MTV NE KADAR OLDU?

Ocak ayında yüzde 58,46 oranında yapılan yeniden değerleme sonucunda, 2024 yılı için en düşük MTV tutarı 347 lira olarak belirlendi. En yüksek MTV tutarı ise 133 bin 572 liraya ulaştı.  

Mtv12 (2)

Malatya'da kayısı fiyat istikrarı arıyor Malatya'da kayısı fiyat istikrarı arıyor

MTV ÖDEMESİ NASIL YAPILIR ?

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri, çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilebiliyor. Anlaşmalı bankaların kredi kartları, banka hesaplarından havale yöntemi veya yabancı banka kartları ile ödeme yapma imkanı sunuluyor. Vergi dairesi vezneleri, yetkili bankalar ve PTT şubeleri de MTV ödemeleri için kullanılabiliyor.

Mtv12 (1)

 SON GÜNÜ NE ZAMAN?

Ödemelerin zamanında yapılması, olası cezai işlemlerin önüne geçilmesi açısından büyük önem taşıyor.  MTV'nin ikinci taksit ödemeleri için belirlenen son tarih 31 Temmuz 2024'tür. Vatandaşların bu tarihi dikkate alarak ödemelerini planlamaları gerekiyor.

Kaynak: İHA