Başkan Zeyrek, Manisa Cemevi’nde iftar programına katıldı Başkan Zeyrek, Manisa Cemevi’nde iftar programına katıldı

Mevsim normallerin çok çok üstünde seyreden sıcaklıklar Manisa’daki bazı elektrik trafolarının yanı sıra yer altı şebekelerini patlamasına neden oldu. Yunusemre ilçesi Merkez Efendi Mahallesinde sabah 09:00’da başlayan enerji kesintisine Gediz A.Ş Arıza ekipleri 10 saat süren müdahale ile enerjiyi vermeyi sağladı.

Öte yanda da Soma ve Alaşehir ilçelerinde bazı mahallelerde elektrik akımından yoksun şekilde günü geçirmek durumunda kaldı.

İtfaiye Daire Başkanlığı, Yunusemre Kaymakamlığı bünyesinde bulunan 7 kurum il müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Merkez Efendi Devlet Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin yanı sıra binlerce konutun yer aldığı Merkez Efendi Mahalle sakini 10 saat boyunca enerji krizi yaşadı.

İhbar telefonlarıyla birlikte arızanın meydana geldiği bölgeyi tespit eden Gediz A.Ş Manisa Arıza birimleri olay yerine geldiğinde arızanın meydana geldiği yerde bulunan otomobili çekebilmek için uzun uğraşlar sonrasında başarabildi. Sabahın erkek saatlerinden başlayan ve akşamın geç saatlerine kadar süren tamirat sonrasında enerji 10 saat sonra verilebildi.

Kaynak: Haber Merkezi