Sabah'ta yer alan habere göre; Gözler ücretsiz doğalgaz bitti mi, ne zaman bitiyor? Bedava 25 metreküp doğalgaz faturası uygulaması ne zaman son sorularının yanıtlarına çevrildi. 20 milyona yakın doğal gaz abonesini yakından ilgilendiren gelişme ile ilgili detaylar havaların soğumaya başlaması ile araştırılıyor. Peki, 25 metreküp ücretsiz doğalgaz desteği bitti mi, ne zamana kadar, uzatıldı mı? İşte, uygulamanın biteceği tarih ve konu ile ilgili merak edilen tüm detaylar…

DOĞALGAZ (3)

25 METREKÜP ÜCRETSİZ DOĞALGAZ KAMPANYASI DEVAM EDİYOR MU?

Kış aylarının yaklaşması, havaların serinlemeye başlamasıyla doğalgaz yeniden gündeme geldi. Geçtiğimiz aylarda açıklanan karara göre; 1 Mayıs 2024 tarihine kadar gelecek olan faturalarının 25 metreküp kısmı vatandaşlara ücretsiz doğalgaz olarak verilecek. Doğalgaz kullanıcılarına gönderilecek faturada doğalgaz kullanımı 25 metrekübü geçmemiş ise aboneler hiçbir ücret ödemeyecek.

DOĞALGAZ (4)

Geçtiğimiz aylarda seçim müjdesi olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçim müjdesi olarak duyurulan ücretsiz doğalgaz kullanımı devam ediyor. Faturada kullanım miktarı, ücretsiz olarak verilen doğalgaz miktarının altında ise ücret ödenmeyecek.

DOĞALGAZ (2)

DOĞALGAZ NE ZAMANA KADAR BEDAVA?

Kurye Maaşları 2023: Moto Kurye Maaşları Ne Kadar Oldu? Kurye Maaşları 2023: Moto Kurye Maaşları Ne Kadar Oldu?

Kararnameye göre konut, ibadethane ve cemevi abonelerinin 1 Mayıs 2024 tarihine kadar gelecek olan faturalarının 25 metreküp kısmı Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ödenecek.

DOĞALGAZ (2)-1

25 METREKÜP DOĞALGAZ NE KADAR, KAÇ TL EDİYOR?

1 Ekim 2023 tarihi itibariyle 1000 metreküp doğalgaz 4080 TL. Bu da 1 metreküp başına 4,08 TL anlamına geliyor. 1 metreküp fiyatı baz alındığında 25 metreküp doğalgaz 102 ile 110 TL arasında bir meblağ yapıyor. Doğalgaz faturalarında aylık ortalama 100 ile 110 liralık indirim uygulanıyor.

DOĞALGAZ (1)

DOĞALGAZ (1)-1

Kaynak: sabah.com.tr