Salihli’nin Kırveli, Keli, Sarıpınar, Adala, Taytan, Durasıllı ve Yılmaz Mahallelerinde Devlet Su İşleri (DSİ) mülkiyetinde kalan alanlar nedeniyle vatandaşlar, imarlı arsalarında inşaat yapamıyordu.

İmar (3)

Salihli’de gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? (19.07.2024) Salihli’de gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? (19.07.2024)

Salihli Belediye Başkanı Mazlum Nurlu, Salihli Belediyesi ile DSİ arasında imzalanan protokol ile kronik hale gelen bir sorunun çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

İmar (1)

Nurlu “Göreve başladığımız ilk günden itibaren, bu önemli sorun üzerinde kararlılıkla çalışmalara başladık. Nihayetinde, 10 Haziran 2024 tarihinde, İzmir DSİ 2. Bölge Müdürlüğü ile birlikte, bu sorunu kalıcı olarak çözecek imzaları attık. Bugün itibarıyla, bu sorun tamamen giderilmiş olup, mağdur olan vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla imarlı arsalarına inşaat yapabileceklerdir. Bu durum, hem modern şehircilik anlayışımıza aykırı hem de halkımızın hak kaybına uğramasına sebep oluyordu. Böylece, hakları olan sağlıklı yeni yapılara kavuşabilecekler.  Salihli Belediyesi olarak, her zaman halkımızın sorunlarını çözmeye, onların yanında olmaya devam edeceğiz. Modern şehircilik anlayışımızı ve vatandaşlarımızın haklarını koruma ilkemizi sürdürerek, Salihli’yi daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için var gücümüzle çalışacağız.  Bu vesileyle, emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara, özellikle İzmir DSİ 2. Bölge Müdürlüğü’ne teşekkürlerimizi sunar, halkımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Kaynak: Fatma Uysal