Manisa İl Müftülüğü tarafından 501 yıllık tarihi Sultan Camii'nde Yaz Kuran Kursları açılış programı düzenlendi. Açılışa Manisa İl Müftü Vekili Mehmet Ceyhan, Şehzadeler İlçe Müftüsü İsmail Temür katıldı.

Yaz Kur'an kurslarının ‘Haydi Koş Gel Camiler Seninle Güzel' temasıyla 1 Temmuz-16 Ağustos tarihleri arasında hafta içi her gün 4 saatten haftalık toplam 20 saat olarak gerçekleştirilecek. Kurslarda Kur'an-ı Kerim, İtikat, İbadet, Siyer, Ahlak değerleri ile birlikte sosyal ve kültürel etkinlikler de planlanıyor.
Manisa İl Müftü Vekili Mehmet Ceyhan, yeni dönem yaz Kur'an kurslarının hayırlı olmasını dileyerek, "Manisa İl Müftülüğünce 378 Kur'an kursunda ve 1761 camimizde 22 yaş altı kişilere yönelik 2024 Yaz Kur'an kursları 01 Temmuz -16 Ağustos tarihleri arsında günlük 4, haftalık 20 saat olarak gerçekleştirilecek.

Tüketicinin Korunmasına ilişkin kanun teklifi TBMM’ye sunuldu Tüketicinin Korunmasına ilişkin kanun teklifi TBMM’ye sunuldu

Yaz Kur'an kurslarında Kur'an-ı Kerim, İtikat, İbadet, Siyer, Ahlak dersleri ile sosyal ve kültürel etkinlikler planlanmaktadır. 2024 Yatılı Yaz Kur'an Kursları 01 Temmuz -23 Ağustos arası 4 hafta ya da 4+4 sekiz hafta olmak üzere Akhisar İlçemizde kız-erkek ayrı olarak açılması planlanmaktadır. Diğer ilçelerimizde pansiyon tahsisi ile ilgili olarak Milli Eğitim Müdürlükleriyle görüşmelerimiz devam etmektedir. Yaz Kur'an kursları 210 sınıfta 4-6 Yaş, 7-10 Yaş Grubu çocuklarımıza yönelik Kurslarımızda açılması planlanmaktadır. Yunusemre ilçesi Atatürk Ortaokulu, Şehzadeler Şehitler Ortaokulu ve Manisa Diyanet Gençlik Merkezinde 1 Temmuz-31 Ağustos Tarihleri arasında “Suffe Yaz Okulu” adı ile Yaz Kur'an kursları açılması planlanmaktadır. İlçelerimizde Gençlik Koordinatörleri vasıtasıyla 1 Temmuz-1 Eylül tarihleri arasında gündüzlü ve yatılı olmak üzere 'Yazımda Kardeşlik Var' Kampları yapılması planlanmaktadır. 2023 Yılı Yaz Kur'an kurslarımızda resmi verilere göre 40 bin 135 öğrenciye ulaşılmış olup bu yıl bu sayının daha da artacağı öngörülmektedir. Diyanet Gençlik Koordinatörleri ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları tarafından Yaz Kur'an kursları açılan yerlerde 'Değerler Eğitimi' sohbetleri yapılması planlanmaktadır. İmkanlar ölçüsünde ilçelerimizde mevsimlik işçilerin çocuklarına yönelik Yaz Kur'an kurslarının da açılması planlanmaktadır." dedi.


Şehzadeler İlçe Müftüsü İsmail Temür ise şunları söyledi: “Her yıl olduğu gibi bu yılda coşkuyla Kur'an kurslarımızı başlatmış bulunuyoruz. Evlatlarımızı İslam ahlakıyla, Kur'an terbiyesiyle, vatanını, milletini, memleketini, bayrağını, değerlerini seven, bu değerlere hizmet eden, hayırlı nesiller olarak yetiştirmeyi hepimize nasip eylesin. Sezonun hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.”

Kaynak: İHA