Arama motorlarının favori dizilerinden olan Yalı Çapkını ile hakkında sorulan sorular bitmiyor! Baran Bölükbaşı'nın canlandırdığı karakter de epey merak edildi. Yalı Çapkını dizisi Tarık kimdir sorusunun ayrıntılı cevabını yazımızda bulabilirsiniz...

yali-capkini-diziis-bolukbasi

Yalı Çapkını Dizisi’nin Tarık’ı Baran Bölükbaşı Kimdir?

Yalı Çapkını dizisi Tarık gerçek adıyla Baran Bölükbaşı, dizinin merak edilen oyuncuları arasında yer alıyor. Baran Bölükbaşı 1994 doğumlu Baran Bölükbaşı Hataylıdır. Bölükbaşı’nın boğa burcu olduğu bilinmektedir.

Çocukluk hayali oyunculuk olan Baran Bölükbaşı daha önce Antalya Replik Sanat Okulları ve Cüneyt Sayıl Oyunculuk Atölyesi’nde eğitim almıştır. Ünlü oyuncu Baran Bölükbaşı, Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümünde eğitimine devam ediyor.

Baran Bölükbaşı oyunculuk kariyerine ilk olarak 2017 yılında ''Adı Efsane'' dizisi ile başlamıştır. Bölükbaşı, en büyük çıkışını da bu dizisiyle yakalamıştır.

İyi derece İngilizce bilen Baran Bölükbaşı’nın boks, gitar, bağlama, bateri, vokal ve müzik prodüktörlüğü gibi yetenekleri de vardır.

Yalı Çapkını Dizisi Tarık’ın Rolü

Yalı Çapkını dizisi Tarık karakteri de diğer ana karakterler gibi Gazianteplidir. Saffet Ağa'nın torunu olan Tarık, dizide Seyran'ın takıntılığı aşığı rolündedir.

Seyran’a gönlünü kaptıran Tarık, Ferit ile beraber olmamaları için elinden geleni ardına koymayacak kadar hırslı bir özelliğe sahiptir.

yali-capkini-tarik-kimdir

Yalı Çapkını Tarık Diziden Ayrıldı Mı?

Yalı Çapkını Tarık karakterinin kim olduğunu anlattıktan sonra şimdi de Tarık’ın diziden ayrılıp ayrılmadığı sorusuna cevap verelim…

Seyran ile Ferit’i kaçarken gören Tarık Ferit’e ateş etmişti. Çok konuşulan bir bölüm olması sonrasında Tarık’a ne oldu sorusu gündeme geldi.

Fenomen dizi Yalı Çapkını Tarık karakteri senaryodaki bu olay sonrasında polise teslim oldu ve diziden ayrıldı.

Yalı Çapkını Tarık’ın Kardeşi Saffet Kimdir?

Yalı Çapkını dizisi Tarık’ın kardeşi Saffet rolünü gerçek adıyla Ediz Akşehir oynamaktadır. Bu rolüyle sosyal medyada epey gündem olan Akşehir, 1986 yılında İzmir’de doğmuştur.

Anadolu Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunu Ediz Akşehir, daha önce Mahkum ve Bir İhtimal Daha Var projelerinde yer almıştır.

yali-capkini-dizisi-tarik-kardesi-saffet

Yalı Çapkını Dizisi Tarık Karakterinin Rol Aldığı Diziler

Yalı Çapkını Tarık karakterine farklı bir hava katması ile ses getiren Baran Bölükbaşı’nın oynadığı diziler de merak ediliyor.

Yalı Çapkını Tarık oynadığı diziler hangileridir denildiğinde oyunculuk kariyerindeki eski dizileri soruluyor. Bölükbaşı’nın daha önce yer aldığı dizi projeleri aşağıdaki gibidir:

  • Adı Efsane / Fikret (2017)
  • Sevda’nın Bahçesi /Latif (2017)
  • Servet / Korkmaz (2018)
  • Vuslat / Fırat Çağlar (2019-2020)
  • Öğrenci Evi / Latif (2021)
  • Şafak Vakti (2021)
  • Kırmızı Oda (2021)
  • Son Nefesime Kadar / Emre (2022)
  • Bir Peri Masalı / Yiğit (2022)

Baran Bölükbaşı Adı Efsane Fikret Karakteri Rolü

Baran Bölükbaşı Adı efsane dizisinde Hakan’ın yakın arkadaşlarından Fikret karakterine hayat vermiştir. Fikret basketbola ilgisi olan bir lise öğrencisidir ve tek hayali sevdiği kadın Sibel’dir.

Yayınlandığı dönemde Fikret’in Sibel’e olan aşkı ve gelişen ilişkileri hem izleyicilerin ilgi odağı hem de sosyal medyanın da gündeminde olmuştur.

Otizmli Burak, hayata sporla tutundu Otizmli Burak, hayata sporla tutundu

Sık Sorulan Sorular

Yalı Çapkını dizisi Tarık hakkında diğer merak edilen sorular aşağıdaki gibidir:

Yalı Çapkını Tarık Nereli?

Yalı Çapkını Tarık aslen Hataylıdır. Eğitim yıllarının çoğunu Hatay’da geçiren Baran Bölükbaşı bir dönem Adana ve Antalya’da da yaşamıştır.

Yalı Çapkını Tarık Kaç Yaşında?

1 Mayıs 1994 doğumlu olan Baran Bölükbaşı 29 yaşındadır. Genç yaşına rağmen birçok dizi ve film projesinde yer almıştır.

Kaynak: Ayşenur Yılmaz