2024 Lisede Sınıfta Kalma Var Mı? Neye Göre Sınıfta Kalınır? Lisede 45 Not Geçer Mi? 2024 Lisede Sınıfta Kalma Var Mı? Neye Göre Sınıfta Kalınır? Lisede 45 Not Geçer Mi?

Bakan Tekin, 2023 yılında 157 bin 576 öğrencinin üniversite eğitimi almaya hak kazanmış olmasına rağmen kayıt yaptıramadığını, son 5 yılda ise eğitimini donduran öğrenci sayısının 268 bin 714 olduğunu açıkladı. Başevirgen, “Ailelerin temel ihtiyaçlarından feragat ederek okutmaya çalıştığı evlatlarının üniversite okuma hayallerini elinden alan, AKP iktidarının uyguladığı ekonomi ve eğitim politikalarıdır. Her ile üniversite açmayla övünen iktidar, o üniversitelerde öğrencilerin eğitim görebilmesini sağlayacak imkanları öğrencilerin ellerinden alıyor” dedi.

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen’in, üniversiteyi kazanmış olmasına rağmen kayıt yaptıramamış öğrenciler ve kayıtlarını donduran öğrencilere ilişkin verdiği soru önergesine Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den yanıt geldi. Tekin, Başevirgen’in soru önergesine verdiği yanıtta, 2023 yılında 157 bin 576 öğrencinin üniversite eğitimi almaya hak kazanmış olmasına rağmen kayıt yaptıramadığını, son 5 yılda ise eğitimini donduran öğrenci sayısının 268 bin 714 olduğunu açıkladı.

Kaynak: Ayşenur Yılmaz