İftarını Barış Mahallesi’nde düzenlenen iftar sofrasında mahalle halkıyla birlikte açan Salihli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Salihli Belediye Başkan adayı Zeki Kayda, akşamda mahalle buluşmaları kapsamında Avar Caddesi’nde bulunan Öge Kıraathanesi’nde mahalle sakinleriyle buluştu. Meşaleler ve konfetilerle karşılanan Zeki Kayda, Salihli’de ve Manisa’da Cumhur İttifakı’nın kazanması için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi. AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakının Türkiye’nin geleceği olduğunu ifade eden Kayda, “Birlik ve beraberlik içerisinde dayanışmanın en güzel örneğini sergilediğimiz Cumhur İttifakımızın kıymetli paydaşlarıyla Salihli’de ve Manisa’da Cumhur İttifakı kazanacak. Türkiye’de Cumhur İttifakı kazanacak” dedi.
“Salihli’nin kanayan yarası yağmursuyu çilesini çözdük”
Salihli’yi 10 yılda Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ve Cumhur İttifakı’nın gücüyle çağdaş, modern ve yaşanabilir bir şehir haline getirdiklerini belirten Kayda, “32 kilometrelik yağmur suyu projesi ile Salihli’mizi yıllardır yaşadığı sel baskınları çilesinden kurtardık. Salihli’nin kanayan yarası olan çöp sorununu çözdük. Salihli’nin çöplerini, katı atık çöp transfer istasyonundan trenle Manisa Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisine gönderiyoruz. Artık Salihli’ye yaz aylarında kötü kokular yayılmıyor. Ege’nin incisi Salihli’mizi; eğitimden turizme, tarımdan sanayiye her alanda daha yukarılara taşımayı hedefledik. Hizmetlerle dolu 10 yılın ardından bugün Salihli işsizliğin sıfıra indiği, temiz enerjinin kullanıldığı, temiz havanın solunabildiği pırıl pırıl bir şehir haline geldi. Biz laf değil iş üretiyoruz. Yeni dönemde de Cumhur İttifakı’nın gücüyle yeniden kazanacağız” diye konuştu.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Ergün ve Salihli’de 3.dönem için destek isteyen Kayda, “Mührü 3 hilale vurun” dedi.
Kırveli Mahallesi'nde gerçekleşen seçim çalışması, şehir içi konvoy ile son buldu.