Yapımcılığını Mehmet Bozdağ'ın, yapımını ise Bozdağ Film'in üstlendiği, yönetmen koltuğunda Benal Tairi'nin oturduğu, senaryosunu Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem'in yazdığı “Ateş Kuşları" dizisinin yeni bölümü her hafta merakla bekleniyor.

Ates Kuslari Oyunculari

Ateş Kuşları Dizisi Konusu Nedir?

Sokak çocuklarının çoğu yirmi yaşını görmez. Görenlerin de yaşadığı söylenemez. Uyuşturucu, şiddet, cinsel taciz, açlık… Sokak çocuklarının kaderi, ya mapus ya mezardır teması ile ekranlara gelen dizi adından sıkça söz ettiriyor.

Kendilerine “Köksüzler” adını veren 5 çocuktan en büyüğü 13 en küçüğü ise 6 yaşındadır. Çöpten buldukları 40 günlük bebek ile başlayan hikayede Köksüzler’den Ateş Kuşları’na dönüşen 5 çocuk tüm zorluklara rağmen dimdik ayakta durmayı başarıyor.

Ates Kuslari (3)

Ateş Kuşları Oyuncuları Kimlerdir?

 • İlayda Alişan - Gülayşe Ateş
 • Hande Soral - Mercan Ateş
 • Burak Tozkoparan – Barbaros
 • Görkem Sevindik - Ali Ateş
 • Erdem Şanlı - Zıpkın/Zafer Ateş
 • Serkan Ercan - Menderes Eyüboğlu
 • Emir Çubukçu - Sabit Ateş
 • Ali Önsöz - Kara
 • Ahmet Saraçoğlu - Çatal
 • Gonca Cilasun – Hacer
 • Yeşim Dalgıçer - Gazeteci
 • Kaan Sevi - Cemal
 • Almira Tuana Albay - Mercan'ın çocukluğu
 • Fuat Fatih Odabaşı - Sabit'in çocukluğu
 • Berke Obuz - Zıpkın'ın çocukluğu
 • Görkem Doğan - Pamir
 • Umut Ege Baştemur - Kara'nın çocukluğu
 • Umut İnan - Ali'nin çocukluğu
 • Tuncer Salman – Ragıp
 • Nilay Duru – Gözde

Ateş Kuşları Başrol Oyuncularını Tanıyalım

1-İlayda Alişan

Ilayda Alisan

Ateş Kuşları Gülayşe Ateş kimdir?

Ateş Kuşları'nın en küçük üyesi olan Gülayşe, Eyüboğlu konağının kaybolan bebeğidir. Bir kadın tarafından bir gece sokağa bırakılan Gülayşe, "köksüzler" tarafından çöpte bulunur ve büyütülür. Mercan'ı annesi, Ali'yi babası olarak bilir. Zıpkın, Kara ve Sabit'i ise abileri olarak görür.

Ateş Kuşları’nın Gülayşe'si İlayda Alişan kimdir?

İlayda Alişan (26 Şubat 1996), Türk oyuncu İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Anne tarafından Erzincanlı, baba tarafından Trabzonludur. Behçet Kemal Çağlar Lisesi ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Moda Tasarım'dan mezun olmuştur.

2-Hande Soral

Hande Soral

Ateş Kuşları Mercan Ateş kimdir?

Ateş Kuşları'nın annelik görevini üstlenen Mercan, Ali'ye olan büyük aşkını kalbine gömmüştür. En büyük korkusu Çatal tarafından bulunmaları ve Gülayşe'yi kaybetme ihtimalidir. Tüm hayatını adadığı bu ailenin bir gün dağılmasından endişe duyar.

Ateş Kuşları’nın Mercan'ı Hande Soral kimdir?

Hande Soral, dizi ve sinema oyuncusu. 1987'de Bursa'nın İnegöl ilçesinde doğdu. Kardeşi Bensu Soral da oyunculuk yapmıştır. Ayrıca Bensu Soral'ın ikizi Bedirhan adında bir kardeşi daha vardır. Turgutalp Anadolu Lisesi ve İstanbul Bilgi Üni. Psikoloji Bölümü'nü bitirdi. Oyunculuğun hayatına girmesi, 2008 yılında seyirci olarak katıldığı Tolga Çevik'in Komedi Dükkanı programından sonra gerçekleşti. Sahneye çağrılan ve Tolga Çevik'in dikkatini çekmeyi başararak sahnede normalden çok daha uzun kalan Soral, daha sonra yapımcıların da dikkatini çekti ve ilk dizi rolünü o yıl, Küçük Kadınlar'daki Armağan karakteriyle aldı. Sonrasında Çalıkuşu, Alev Alev, Fatih, Yılanların Öcü gibi dizilerde oynadı. İlk sinema deneyimi, 2014 yapımı Birleşen Gönüller oldu. 2017'de Biz Size Döneriz adlı gençlik-komedi filminde başrolde yer aldı. 2017 yılının Ekim ayında aktör İsmail Demirci'yle evlendi.

3-Burak Tozkoparan

Burak Tozkoparan

Ateş Kuşları Barbaros kimdir?

Barbaros cesur bir polistir. Ömrünü yanında büyüdüğü, her şeyini borçlu olduğu Nizam Eyüboğlu'na bir şekilde kızı Lara'yı bulup getirmeye adar.

Ateş Kuşları’nın Barbaros'u Burak Tozkoparan kimdir?

Burak Tozkoparan, İstanbul doğumlu oyuncu ve müzisyendir. Okan Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun olan Tozkoparan, ilk kez "Paramparça" dizisiyle ekran karşısına geçmiştir. Aynı zamanda bir bateristlik yapan Tozkoparan, son yıllarda "Mesti Aşk", "Destan" ve "Ateş Kuşları" projeleriyle karşımıza çıkmıştır.

4-Görkem Sevindik

Gorkem Sevindik

Ateş Kuşları Ali Ateş kimdir?

Ateş Kuşları'nın koruyucusu olan Ali, köksüzlerin babası rolünü üstlenir. Gülayşe'nin bütün hayatının değiştiği gecenin sırrının yükünü taşır. Duyduğu vicdan azabı ve Mercan'a duyduğu imkansız aşk ile kalbi yanmaktadır.

Ateş Kuşları’nın Barbaros'u Görkem Sevindik kimdir?

Görkem Sevindik, Adana doğumlu sinema ve dizi oyuncusu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi alan Sevindik, ilk kez 2011 yılında kamera karşısına geçmiştir ve 5 sezon boyunca rol aldığı "Kurtlar Vadisi Pusu" ile ünlenmiştir. Son yıllarda Kırmızı Kamyo, Bandırma Füze Kulübü ve Ateş Kuşları gibi yapımlarda yer almıştır.Görkem Sevindik, Adana doğumlu sinema ve dizi oyuncusu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi alan Sevindik, ilk kez 2011 yılında kamera karşısına geçmiştir ve 5 sezon boyunca rol aldığı "Kurtlar Vadisi Pusu" ile ünlenmiştir. Son yıllarda Kırmızı Kamyo, Bandırma Füze Kulübü ve Ateş Kuşları gibi yapımlarda yer almıştır.

5-Erdem Şanlı

Erdem Sanli

Ateş Kuşları Zıpkın Ateş kimdir?

Yetimhaneden kaçarken ablası gibi gördüğü Mercan'ın elini tutan Zıpkın, bir daha da elini asla bırakmamış. Mercan'ı, sonrasında da Ateş Kuşları'nı hep ailesi olarak görmüş.

Ateş Kuşları’nın Zıpkın'ı Erdem Şanlı kimdir?

Erdem Şanlı, İzmir doğumlu oyuncu. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Bölümü'nde okumaya başlamıştır. Televizyon projelerinde kamera arkasında reji olarak da çalışan Şanlı'nın kamera önüne geçtiği ilk proje "Avlu" oldu. Bulunduğu diğer projeler arasında Son Yaz, Kovala ve Ateş Kuşları vardır.

6-Emir Çubukçu

Emir Cubukcu

Ateş Kuşları Sabit Ateş kimdir?

Adıyla çelişen bir yapısı vardır, hiç yerinde durmaz. Otizmli olduğu için babası tarafından sokağa bırakılınca saatlerce sallanarak beklemiş. Ali onu bulduğundan beri ona düşkün. Bütün Ateş Kuşları'nı sahiplense de Gülayşe'nin yeri ayrıdır.

Ateş Kuşları’nın Sabit'i Emir Çubukçu kimdir?

Emir Çubukçu, İstanbul doğumlu oyuncu ve yazardır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Çubukçu, "Karadayı" dizisiyle ünlenmiştir. Son yıllarda bulunduğu projeler arasında Tebessüm, Ateş Kuşları, Rüya vardır.

7-Ahmet Saraçoğlu

Ahmet Saracoglu

Ateş Kuşları Çatal kimdir?

Çatal, sokak çocuklarını çalıştırıp akşamları paralarını alan kötü kalpli bir adamdır. Para için her şeyi yapar. Yıllardır her yerde henüz bebekken izini kaybettiği Gülayşe'yi arar. Ateş Kuşları ise 21 yıldır Çatal'dan saklanıyor, Gülayşe'yi kimselere vermek istemiyorlar.

28 Şubat Reyting Sonuçları Açıklandı! Taş Kâğıt Makas, Kuruluş Osman, Sandık Kokusu, Şahane Hayatım, Survivor... 28 Şubat Reyting Sonuçları Açıklandı! Taş Kâğıt Makas, Kuruluş Osman, Sandık Kokusu, Şahane Hayatım, Survivor...

Ateş Kuşları’nın Çatal’ı Ahmet Saraçoğlu kimdir?

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde eğitim gören sanatçı, çeşitli tiyatro topluluklarında çalışmasının ardından, 1995 yılında kamera karşısına geçerek sinema ve dizi filmlerde de rol aldı. 2005 yılında bir grup sanatçıyla birlikte İstanbul Kraliyet Tiyatrosu'nu kurdu. Halen çalışmalarını sürdürmektedir.

Ates Kuslari (4)

Ateş Kuşları dizisinin konusunu sizlerle paylaştık. Dizinin oyuncularını tanıdık. Peki Ateş Kuşları dizisi hangi gün hangi kanalda yayınlanıyor, dizi nerede çekiliyor?

Ateş Kuşları Hangi Gün Hangi Kanalda Yayınlanıyor?

Ateş Kuşları dizisi her Cuma 20.00'de yeni bölümleri ile ATV ekranlarında yayınlanıyor.

Ates Kuslari (3)-1

Ateş Kuşları Dizisi Nerede Çekiliyor?

Ateş Kuşları dizisi Şile, Beyoğlu, Beykoz ve Fatih ilçelerinde çekiliyor.

Ates Kuslari (5)-1

Ates Kuslari (1)-1

Ates Kuslari (2)-1

Ates Kuslari (1)

Kaynak: Ayşenur Yılmaz