Çanakkale Zaferi’nin Türk tarihinde çok önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Başkan Kayda, mesajında şu ifadelere yer verdi:

İsrail ordusu TRT Arabi'yi hedef aldı İsrail ordusu TRT Arabi'yi hedef aldı

“Tarihi kahramanlıklarla dolu milletimizin yedi düveli dize getirdiği Çanakkale Zaferi, yüksek iman ve cesaretin göstergesidir. ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyen bir millet sadece tarihe altın harflerle yazılan bir zafer elde etmekle kalmamış bu zaferle birlikte geleceğini de kazanmıştır.

Çanakkale Zaferi, Türk Milleti’nin tarihin hiçbir aşamasında bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini bütün dünyaya göstermiş ve kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayıp atmıştır. Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki, temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milleti tarafından en kutsal emanet olarak muhafaza edilecektir. Bu bayrak için, bu millet için, bu vatan için gözünü kırpmadan ileriye atılan kahraman atalarımızı rahmetle anıyoruz.

Tarihte eşi benzeri görülmemiş şanlı zaferimizin yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ülke savunmasında yer alarak adını tarihe altın harflerle yazdıran aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun.”

Muhabir: ONAY OZAN