Kula’dan dünyanın dört bir yanına ihraç edilen traverten taşının ocaktan çıkıp müşteriye teslim edilmesine kadar gerçekleştirilen işlemleri dinleyen büyükşehir belediye başkanları, VR sanal gerçeklik gözlüğü ile Kula’da hizmet veren Cemar Mermer ve Traverten’in ocak ve fabrikasını inceledi.

Aw184260 01 (1)


İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından düzenlenen doğal taş sektörünün en büyük küresel buluşması Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, bu yıl 29. kez ziyaretçilerine kapılarını açtı. Sabah saatlerinde protokol üyelerinin katılımıyla resmi açılışı yapılan Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nın ana sponsoru olan Cemar Mermer ve Traverten, fuara katılan protokol üyeleri ve sektör temsilcilerine traverten ve mermerlerin çeşitlerini anlatıyor.

Türkiye, 22 bin 735 robotla en fazla robot stokuna sahip 18’inci ülke Türkiye, 22 bin 735 robotla en fazla robot stokuna sahip 18’inci ülke

A W184260 03
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek ise açılış programının ardından fuarda çeşitli incelemeler yaparak, fuarın Cemar Mermer ve Traverten’in standını ziyaret etti. Burada firmanın Genel Müdürü Yusuf Yalçın ile bir süre sohbet eden büyükşehir belediye başkanları, Cemar Mermer ve Traverten’in Manisa’nın Kula ilçesindeki ocak ve işletmesini VR sanal gerçeklik gözlüğü ile inceledi. Başkanlar aynı zamanda traverten taşının ocaktan çıktıktan sonra fabrikadaki işlemleri ve müşteriye ulaşıncaya kadar olan tüm aşamalarını inceledi.

A W184260 04
Marble İzmir’e bir kez daha ana sponsor olarak katılmanın gururunu yaşadıklarının altını çizen Cemar Mermer ve Traverten’in Genel Müdürü Yusuf Yalçın, dünyanın dört bir yanından katılacak olan ziyaretçiler sayesinde firmaların ticaret hacimlerinin artacağını söyledi. Her geçen yıl gelişen teknolojiye ayak uydurulan yeni tasarımlar ile Kula’nın adını da dünyaya duyurmaya devam ettiklerini söyledi.

A W184260 02

Kaynak: İHA