Türk Kızılay 146 bin 683 hisse kurban kesimiyle 21 ülkede 4,2 milyon ihtiyaç sahibine ulaşacak Türk Kızılay 146 bin 683 hisse kurban kesimiyle 21 ülkede 4,2 milyon ihtiyaç sahibine ulaşacak

İddiaların asılsız olduğu belirtilen açıklamada, "N.A. isimli şahsa ait paylaşım önceki tarihlerde de benzer şekilde yayılan ve gerçeği yansıtmayan içeriklerden biridir" denildi.
Açıklamada, "Kütahya Tavşanlı'da insanlar zorla tımarhaneye tıkılıyor, başlıklı paylaşım üzerine açıklama yapma gereği doğmuştur.24 Haziran 2024 tarihli söz konusu paylaşımla ilgili Tavşanlı Kaymakamlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce gerekli incelemeler yapılmış, N.A. isimli şahsın iddialarının tamamen asılsız olduğu ve gerçekle uzlaşmadığı tespit edilmiştir. Videoda görülen N.A. isimli şahsa ait paylaşım önceki tarihlerde de benzer şekilde yayılan ve gerçeği yansıtmayan içeriklerden biridir. N.A., zaman zaman bu tür yanıltıcı paylaşımlarda bulunmakta olup paylaşılan içerik de yeniden dolaşıma sokulan eski bir videodur" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: İHA