Öğrenciler, Ege Bölgesini, Manisa’yı ve Salihli’yi tanımaları, milli tarihimizi, milli kültürümüzü kavramaları, yaşadıkları çevrenin tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerinin farkına varmaları, sahip çıkmaları, yarışma heyecanı içerisinde kardeşlik birlik ve beraberlik duygularının pekişmesi amacıyla Şehrim Benim Evim Manisa Projesi kapsamında düzenlenen Bilgi Yarışmasının bölge finali Salihli'de yapıldı.

Salihli, Demirci, Köprübaşı ve Ahmetli ilçelerinden ilçe birincisi ortaokulların katıldığı yarışmanın sonucunda; Salihli Rüştü Akbıyıkoğlu Ortaokulu birinci Ahmetli Altı Eylül Ortaokulu ikinci Demirci Ziya Gökalp Nurettin Kelem ve Köprübaşı İmam Hatip Ortaokulu üçüncü oldu. Yarışmada dereceye giren okullara hediyeleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, Şube Müdürü Hasan Karakuş, Salihli Milli Egemenlik Ortaokulu Müdürü Muhammed Mustafa Demir ve Jüri Başkanı Berat Durgut tarafından verildi.

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tarihi açıklandı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tarihi açıklandı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, ilçelerini temsilen yarışmaya katılan tüm öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti.

Jüri, sunucu ve teknik masada görevli öğretmenlere ve yarışmaya ev sahipliği yapan Salihli Milli Egemenlik Ortaokulu Müdürlüğüne emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Bölge yarışması birincisi olarak il finalinde Salihli’yi Salihli Rüştü Akbıyıkoğlu Ortaokulu temsil edecek.

Bölge Fi̇nalleri̇ (7)

Bölge Fi̇nalleri̇ (8)

Bölge Fi̇nalleri̇ (4)

Bölge Fi̇nalleri̇ (6)

Bölge Fi̇nalleri̇ (2)

Bölge Fi̇nalleri̇ (3)

Muhabir: BEHZAT AKCAN