Soma’da, Milli Eğitim Bakanlığınca nisan ayında yapılan Bursluluk Sınavında 178’i ortaokul, 24’ü lise olmak üzere toplamda 202 öğrenci kazandı. Bunların 9’u 500 tam puan alarak Türkiye derecesi yaptı.

A W215321 01
Burs ödemeleri, öğrencilerin liseden mezun olana kadar devam edeceği öğrenilirken, ortaokul ve lise öğrencilerinin eğitim süreleri boyunca alacakları burslar sayesinde, öğrencilerin eğitim hayatlarına maddi destek sağlayarak başarılarını teşvik etmek hedefleniyor.

MASKİ yağışla gelen olumsuzluklara anında müdahale etti MASKİ yağışla gelen olumsuzluklara anında müdahale etti

A W215321 02
Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici yaptığı açıklamada, “İlçemiz her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Son yapılan bursluluk sınavına katılan öğrencimizden 202’si üstün başarı göstererek burs almaya hak kazandı. Bu gurur verici bir sonuçtur. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Her başarının temelinde ekip çalışması, özverili çalışma vardır. Başarılı olan tüm öğrencilerimizi ve onları destekleyen öğretmenlerimizi tebrik ediyor, bu başarının diğer öğrencilere de ilham kaynağı olmasını diliyorum. Her zaman olduğu gibi, gelecekte de öğrencilerimizi en iyi şekilde desteklemeye ve başarılarına ortak olmaya devam edeceğiz” dedi.
Program sonunda öğrencilere Kaymakam Akkaya tarafından, başarı belgesi ve hediye çeki takdim edildi.

A W215321 04

A W215321 05

Kaynak: İHA