Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, amatör spor kulüplerine verdiği nakdi desteğe bir yenisini daha ekledi. Başkan Ergün, BESOT Konferans Salonu’nda düzenlenen törende 91 amatör spor kulübüne 2 milyon 835 bin TL nakdi destekte bulundu.


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Manisa Şube Başkanı Erol Timur, desteklerini her zaman hissettikleri Başkan Ergün’e teşekkürlerini iletti. Konuşmasına konukları selamlayarak başlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Manisamızda tesisleşmeye yönelik hamlelerimiz; spora teşvik projelerimizle gençlerimizin ve çocuklarımızın hep yanında olduk. Bildiğiniz gibi, spor sadece beden eğitimi değil, aynı zamanda disiplin, azim ve takım ruhu gibi önemli değerleri de öğreten bir araçtır. Bu noktada sizler de bu değerlerin aşılanmasında ve geleceğin sporcularının yetiştirilmesinde ciddi katkı sağlıyorsunuz. O açıdan bu şehrin gençlerine ve çocuklarına spor yapma imkanı sunduğunuz için her birinize şahsım ve hemşerilerim adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sporun içinden gelen bir yönetici olarak her zaman yanınızda olmaya, sizlere destek vermeye devam edeceğimden şüpheniz olmasın” ifadelerini kullandı.

Bugüne kadar amatör kulüplere 10 milyon TL destek verildi

Galatasaray, Pendikspor'u rahat geçti Galatasaray, Pendikspor'u rahat geçti


Başkan Ergün konuşmasına şöyle devam etti: “Bugün düzenlediğimiz törende, çocuklarımızın ve gençlerimizin spor yapmalarına sağladığınız imkanlara destek olmak amacıyla kulüplerimize, her yıl olduğu gibi bu yıl da nakdi yardım sağlayacağız. Çorbada tuzumuz olsun anlayışıyla; Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden 3 kulübümüzün her birine 50.000 lira; Süper Amatör Lig’de mücadele eden 29 kulübümüzün her birine 40.000 lira; 1. Amatör Lig’de mücadele eden 53 kulübümüzün her birine 25.000 lira; Kadınlar 1.Ligi’nde mücadele eden 1 kulübümüze 50.000 bin lira; Kadınlar 3. Ligi'nde mücadele eden 3 kulübümüzün her birine 25.000 lira; İşitme Engelliler Süper Ligi’nde mücadele eden 1 kulübümüze 50.000 lira ve İşitme Engelliler 1. Liginde mücadele eden 1 kulübümüze de 25.000 lira olmak üzere, tam 91 kulübümüze toplamda 2 milyon 835 bin Türk Lirası nakdi destek sağlayacağız. Hayırlı uğurlu olmasını diliyor, bu desteklerin başarı olarak dönmesini yürekten temenni ediyorum. Manisa’mızın büyükşehir olmasından sonra 2016 yılından bu yana nakdi destek sağlamaya başladık. O süreçten bugüne kadar, bugünkü nakdi yardımımızı da dahil ettiğimizde, yaklaşık 10 milyon liraya ulaşan bir destek sağlamış olduk. Her şey çocuklarımızın ve gençlerimizin daha iyi şartlarda spor yapması içindir. Onlar için ne yapsak az” dedi.

Kaynak: İHA