Denizli Büyükşehir Belediyesi, İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Çocuk Balesi’nin muhteşem gösterisine ev sahipliği yaptı.

A W110073 01 ,İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Çocuk Balesi’nin Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Özay Gönlüm Salonu’nda gerçekleşen bale gösterisine Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ali Değirmenci, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı, davetliler, Denizli Büyükşehir Belediyesi Bale kursu öğrencileri, aileleri ve binlerce Denizlili katıldı. Konzertmeister Kemal Tören’in yönettiği ünlü Rus besteci Çaykovski'nin şaheseri Fındıkkıran adlı gösteri İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Çocuk Balesi’nin performanslarıyla izleyenleri büyülerken, gösteri sonunda davetliler sanatçıları uzun süre ayakta alkışladı.

A W110073 04
Sanatın ve kültürün merkezi Denizli


Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan program öncesi yaptığı konuşmada İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Çocuk Balesi sanatçılarına ve izleyicilere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Başkan Zolan, Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nin kente kazandırıldığı günden itibaren yoğun bir şekilde benzersiz etkinliklere ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

Küçük çocuğun ay yıldızlı bayrak karşısında İstiklal Marşı okuduğu anlar yürekleri ısıttı Küçük çocuğun ay yıldızlı bayrak karşısında İstiklal Marşı okuduğu anlar yürekleri ısıttı

A W110073 03

Başka etkinliklerde de buluşmaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Zolan, “Denizli’miz sanatın, kültürün merkezi olmaya devam edecek. Katılımlarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: İHA