Manisa’nın Alaşehir ilçesinde Tarım ve Orman Bakanlığı desteklerinden faydalanmak isteyen çiftçiler ÇKS başvurularını yapmak üzere Alaşehir Ziraat Odasına gitti. Başvuruları son güne bırakan çiftçiler oda önünde uzun kuyruklar ve yoğunluk oluşturdu. Çiftçilerin başvurularını son güne bırakmaları nedeniyle yoğunluk yaşandığını söyleyen Alaşehir Ziraat Odası danışmanı Ziraat Mühendisi Dündar Yalçın, “Ziraat Odası, İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri sosyal medya ve basın yoluyla sürekli uyarılar yaptı. Ancak birçok çiftçimiz ne yazık ki ÇKS işlemlerini son günlere bıraktılar. Oda ve kurumlar olarak işlemleri en kısa sürede bitirmeye çalışıyoruz. Çiftçilerimiz ÇKS işlemlerini internetten e-devlet üzerinden de yaptırabilirler” dedi.

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu'nun dayısı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu'nun dayısı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Öte yandan Alaşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ÇKS kayıtlarının hafta sonu 30-31 Aralık cumartesi pazar günleri devam edeceği bilgisini verdi.

Kaynak: İHA