Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay’da 25 bine yakın insan vefat etmişti. Asrın felaketinde en büyük yıkımın olduğu Hatay’da depremde ölen vatandaşlar defnetmek için Antakya ilçesi Narlıca Mahallesi’nde deprem mezarlığı oluşturulmuştu. Afetzede vatandaşlar, Ramazan Bayramı’nın ilk saatlerinde yakınlarının mezarlarını ziyaret için deprem mezarlığına akın ettiler. Yakınlarının mezarı başında gözyaşlarına hakim olamayan vatandaşlar, dua ederek ölen yakınlarına rahmet diledi.
Depremde vefat eden yeğenlerinin mezarlarını ziyarete geldiğini belirten Halime Güngören, “Abimin kızı burada, yeğenlerim burada. Onları ziyarete geldim. Duygularımı anlatamam, hiç böyle planlamadık. Sözlerin bittiği yer. Acımız hiç eskimeyecek, her zaman böyle taze kalacak. Duygularımı dile dökemiyorum” dedi.

“Bizim bayramımız mezarlıkta, başka bayramımız yok bizim”
Depremde yakınlarını kaybeden İbrahim Erol, bayramı mezarlıkta geçireceklerini belirterek “Bu gün bize bayram yoktur. Torunlarım öldü, yeğenlerim öldü. Kardeşlerim, bacım öldü. Biz çok üzgünüz. Bizim bayramımız mezarlıkta, başka bayramımız yok bizim. Rabbimden geldi çok şükür. Rabbim beterinden saklasın” dedi.

A W180396 07

Diyanet'ten 'Diyanet yöneticilerine her gün etli yemek var' haberine yalanlama Diyanet'ten 'Diyanet yöneticilerine her gün etli yemek var' haberine yalanlama

A W180396 06

A W180396 05

A W180396 03

A W180396 01

Kaynak: İHA