Milli güvenlik gerekçesiyle erişim engeli getirilen Ekşi Sözlük, daha önce de çocuk istismarı ve pedofili skandalıyla gündeme gelmişti. Platformda son olarak Kuzey Irak'ta süren operasyonlarda oğlu şehit olan bir babanın sözleri üzerine başlık açıldı ve şehit babasını küçük düşürücü ifadelerle yorumlar yapıldı.  Antalya'da sosyal medyada hakaret içerikli paylaşım yaptığı belirlenen O.K., dün gözaltına alındı. Antalya Emniyet Müdürlüğü, gözaltına alınan kişinin evinde,  2 adet havalı uzun namlu tüfek, 2 adet havalı tabanca ve 2 adet şarjör, 6 adet kasatura bıçak ve 1 adet muşta ele geçirildiği açıkladı.

Moda Nees birbirinden şık ve uygun fiyatlı ürünleriyle Salihli’de açıldı Moda Nees birbirinden şık ve uygun fiyatlı ürünleriyle Salihli’de açıldı

Ekşi̇ Sözlük

Ekşi Sözlük'e yeni erişim engeli

Kayıtlı üyelerin paylaşım yaptığı sosyal medya platformu Ekşi Sözlük'ün son alan adı da milli güvenlik gerekçesiyle kapatıldı. 10 gün içerisinde ikinci erişim engelli getirilen "eksisozluk1923.com" alan adı milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması gerekçesiyle, Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararıyla erişime engellendi.

Ekşi sözlük, TSK'nın gerçekleştirdiği operasyonlarda şehit olan askerlere yönelik olumsuz nitelikte, TCK'nın 216. maddesi kapsamında "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik veya aşağılama" ve diğer suç unsurlarını içeren yorum ve paylaşımlara ilişkin Ankara ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ