Ziyarette Gediz Orman Projesi kapsamında 2013 yılında yanan Karakoca Mevkiinde dikimi yapılan 10 bin kızılçam fidanının bakımının da Gediz Elektrik Perakende tarafından yapıldığı açıklandı.

Başkan Zeyrek: 'Salihli Tariş yönetimini ağırladı' Başkan Zeyrek: 'Salihli Tariş yönetimini ağırladı'


Heyet ziyarette Gediz Elektrik Perakende olarak yapmış oldukları Gediz Orman Projesi hakkında Vali Ünlü’ye bilgi verdi.
Ziyarette, 2013 yılında İzmir - Manisa Karayolu arasında bulunan Karakoca Köyü yakınlarında geniş bir alanda çıkan yangının verdiği hasarı telafi etmek için Gediz Orman Projesi ile bu alana genç fidanlar dikildiği, proje kapsamında 60 bin metrekarelik alanda 10 bin kızılçam fidanının toprakla buluşturulduğu ve dikilen fidanların bakımının Gediz Elektrik Perakende tarafından yapıldığı belirtildi.

A W214568 01
Heyet, Manisa Valiliği'nin Gediz Orman Projesine verdiği destek nedeniyle Vali Ünlü'ye ‘Doğa dostu’ sertifikası takdim etti.
Dikilen fidanların sadece doğamızı korumakla kalmayıp aynı zamanda gelecek nesiller için daha yaşanabilir bir dünya bırakmamıza yardımcı olacağını belirten Vali Ünlü, “Ağaçlar, sadece çevremizi güzelleştirmekle kalmaz, aynı zamanda topraklarımızı korur ve biyoçeşitliliği artırır. Bu projenin bir parçası olmak, toplum olarak doğaya olan sorumluluğumuzu yerine getirmek demektir. Gediz Orman Projesi'nde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Doğa, bizim en büyük mirasımız ve onu korumak hepimizin görevidir.” dedi.

Kaynak: İHA