Gediz Havzası Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Çevre Kalkınma (GEMA) Vakfı’nın, olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Divan başkanlığını Prof.Dr Bülent Okur’un yaptığı Genel Kurulda, Gema Vakfı’nın kurulduğu 15 Ağustos 1995 tarihinden bugüne kadar gelen süreç içerisinde başkanlık görevini yürüten Şener Kilimcigöldelioğlu üyelerin oyları ile güven tazeledi.

Şener Kilimcigöldelioğlu Başkanlığı’nda oluşturulan yeni Yönetim Kurulunda, Ayşegül İnceoğlu, Prof.Dr. Bülent Okur, Tülay Ada Diyarbekirlioğlu, Suat Aydın, Volkan Erdağ, Ahmet Sarp yer aldı.

Vahşi sulamaya dur deyin! Zararı büyük Vahşi sulamaya dur deyin! Zararı büyük

Gema Vakfı’nın kurucu üyeleri arasında yer alan ve günümüze kadar gelinen süreçte aktif olarak yer alan Necati Erdağ’a hizmetlerinden dolayı günün anısı olarak plaket verildi.

G E M A

“Artık vakfı gençlerin yönetimine bırakacağım”

Başkan Şener Kilimcigöldelioğlu Genel Kurul sonrası yaptığı açıklamada, ”GEMA Vakfı, 11 ağustos 1995 tarihinde benim önderliğimde o dönemin İlçe Kaymakamı İhsan Dündar ile Ziraat Odası Başkanı Necati Erdağ’ın gayretleri ile Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümü Başkanı Prof. Dr Alaattin Taysun’un bilimsel desteği ile Gediz Havzasının Saygın on beş iş adamı tarafından kurulmuş sivil bir vakıftır. Kurulduğu tarihten bugüne kadar gelen süreçte birçok projeyi hayata geçirdik. Bu benim son başkanlık dönemim olacak. Artık vakfı gençlerin yönetimine bırakacağım ”dedi.

Muhabir: ONAY OZAN