Alaşehir, Salihli ve Ahmetli ilçelerinde Bozdağ’dan akan suların oluşturduğu onlarca çay ve derenin milyonlarca metreküp suyu Ege Denizi’ne karışıyor.

Baraj (1)-3

Salihli Ovası’ndan muhteşem fotoğraflar | Ağaçlar çiçek açtı, Salihli Ovası’nda renk cümbüşü yaşanıyor Salihli Ovası’ndan muhteşem fotoğraflar | Ağaçlar çiçek açtı, Salihli Ovası’nda renk cümbüşü yaşanıyor

Dereköy, Yeşilkavak, Kabazlı, Yenipazar, Gümüş, Çakallar, Kurşunlu, Tabak, Sart ve Ahmetli çay ve derelerinden akan suların Alaşehir Çayı ve Gediz Nehri aracılığı ile Ege Denizi’ne karıştığını kaydeden bölge çiftçisi ise duruma tepkili.

Baraj (2)-3

Çiftçiler, “Onlarca çay ve dereye ait milyonlarca metreküp su ne yazık ki Ege Denizi’ne karışıyor. Bölge çiftçisi olarak bizler susuzluk çekerken bu suların gözümüzün önünde akıp gitmesi, bizleri üzüyor. Marmara Gölü’nün kurtarılması ve Bozdağ’dan gelen suların göle verilmesi için başlatılan projenin artık hayata geçirilmesini istiyoruz. Günümüzde bir damla su bile kıymetliyken milyonlarca metreküp su adeta boşa akıp gidiyor” dediler.

Muhabir: Behzat Akcan