Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Erzincan İliç’te yaşanan heyelan sonrası toprak altında kalan işçi kardeşlerimizden birinin daha cansız bedenine ulaştık” açıklamasında bulundu.
Bayraktar, "Erzincan İliç’te yaşanan heyelan sonrası toprak altında kalan işçi kardeşlerimizden birinin daha cansız bedenine ulaştık. Acılı ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Toprak altında kalan tüm işçilerimize ulaşana kadar yoğun çalışmalarımıza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
13 Şubat’tan bu yana toprak altından cansız bedeni çıkarılan işçi sayısı 5’e yükseldi.

İliç faciasında yeni gelişme

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan İliç'te yaşanan heyelan sonrası toprak altında kalan 1 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı.
Erzincan’ın İliç ilçesindeki madende 13 Şubat'ta yaşanan toprak kaymasında, 9 işçi toprak altında kalmıştı. Bakan Bayraktar, X hesabından yaptığı paylaşımda 1 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı. Bayraktar, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
“Erzincan İliç’te yaşanan heyelan sonrası toprak altında kalan işçi kardeşlerimizden birinin daha bedenine ulaştık. Acılı ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Toprak altında kalan tüm işçilerimize ulaşana kadar yoğun çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Salihli’de jandarmadan kumar baskını Salihli’de jandarmadan kumar baskını

A W219715 01

Kaynak: İHA