Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kadın Girişimciler Kurulu tarafından 8.’si düzenlenen “Fark Yaratan Kadın Girişimcilerin Tanıtım Günleri” vesilesiyle düzenlenen “Kadın Girişimciliğine Bütünsel Bakış” konulu bir konferans düzenlendi.

Kadinlar (4)11

Salihli TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Benay Oral, kadınları üretime teşvik etmek ve cesaretlendirmek amacıyla çeşitli eğitimlerin yanı sıra “Tanıtım Günleri” adı altında Salihlili 120 kadın girişimcinin el emeği ürünlerini sergileyip satışa sunduğu etkinliklerin 8’sini gerçekleştirmeye hazırlandıklarını anlattı.

Kadinlar (3)11

Girişimci Behiye Ulusan’ın yaptığı el işleri hakkındaki sunumdan sonra Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aytül Ayşe Cengiz, yönetim organizasyon dallarında, örgüt psikolojisi, ileri kadın araştırmaları, liderlik geliştirme konularında katılımcılara aydınlatıcı bilgiler sundu.

Kadinlar (2)11

Konferansın devamında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden Doç. Dr. Duru Şahyar Akdemir, insan hakları, kadın hakları, kentli hakları, siyasal katılım ve yerel demokrasi hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Başkan  Zeyrek 'Bu fotoğraflara çok iyi bakın' demişti | Selendililere müjde! Başkan Zeyrek 'Bu fotoğraflara çok iyi bakın' demişti | Selendililere müjde!

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Alev Özlem Özdemir Karabağ ise tarihten günümüze dünya genelindeki başarılı kadınlar ve girişimci kadınlar hakkında bir sunum yaptı.

Kadinlar (1)11

Konuşmaları can kulağıyla dinleyen girişimci kadınlar, uzmanlara sorular sorup, bilgi hazinelerini zenginleştirdi. Konferansın bitiminde Kayahan’ın “Neden Olmasın” şarkısına hep bir ağızdan eşlik eden girişimci kadınların Tanıtım Günleri etkinliği 15 Mayıs Çarşamba günü Kent Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Muhabir: Fatma Uysal