Salihli Açı Kurs Merkezi, yeni döneme hazır Salihli Açı Kurs Merkezi, yeni döneme hazır

Köprübaşı ilçesinde eğitim gören 67 öğrenci Salihli Atıksu Arıtma Tesisi’nde ağırlandı. İnceleme gezisinin ardından öğrencilere Büyükşehir Belediyesinin yeni eğitim hizmetlerinden biri olan MABEM Kart hediye edildi. İdare, Köprübaşı ilçesine de Atıksu Arıtma Tesisi kazandırmak için projeyi hazırladı ve kredi süreçleri devam ediyor.

Whatsapp Image 2024 03 11 At 14.17.44 (3)

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Manisa’da eğitim gören öğrencilerin Atıksu Arıtma Tesislerinde suyun arıtılma süreçlerini ve sağlıklı bir şekilde doğaya deşarjını gezerek öğrenmeleri amacıyla hazırlanan proje kapsamında Köprübaşı ilçesinde eğitim gören 67 öğrenci Salihli Atıksu Arıtma Tesisi’nde ağırlandı.

Whatsapp Image 2024 03 11 At 14.17.44 (2)

Köprübaşı ilçesinin AAT projesi hazır, kredi süreçleri devam ediyor.

Whatsapp Image 2024 03 11 At 14.17.44 (1)

Öğrencilere Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığından Şube Müdürü Kürşat Kalemci eşlik etti. İlk olarak öğrencilere Köprübaşı ilçesine de Atıksu Arıtma Tesisi kazandırılacağı, projenin hazırlandığı ve kredi süreçlerinin devam ettiği bilgisi verildi. Ardından atıksu arıtım süreçleri anlatıldı. Suyun hanelerden tesise gelişi ve arıtıldıktan sonra doğaya deşarjına kadar olan süreç ile ilgili detaylı bilgi verildi. Öğrenciler merak edilen soruları sorma fırsatı buldu. Ayrıca öğrencilere atıksu arıtma tesislerinde görev yapan meslek grupları hakkında bilgi verildi.

Whatsapp Image 2024 03 11 At 14.17.44

“Öğrenciler ilçelerine Atıksu Arıtma Tesisi yapılacağı için mutlu”

Gezi programına katılım sağlayan Köprübaşılı öğrenciler, daha sağlıklı bir çevre oluşumuna büyük katkı sağlayan Atıksu Arıtma Tesislerinin önemini daha iyi anladıklarını ve ilçelerine de tesis yapılacağı için mutlu olduklarını belirttiler.

Muhabir: Behzat Akcan