Zafer Partisi başkan adayı Korkmaz “Zafer Partisi İlçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu konvoy önce Avar Caddesi üzerinde durduruldu. Önce araçta bulunan çakarların söndürmesi gerektiği belirtildi. Bunun üzerine aynı durumun Zeki Kayda ve Mazlum Nurlu'ya uygulanıp uygulanmadığının sorulması üzerine, talimatın bu şekilde verildiği ifade edildi. Daha sonra konvoyumuz. Gökçepınar Caddesi üzerinde bir kez daha kesildi ve bu sefer de taşıyıcı vasfı taşıyan araçların konvoydan çıkarılması talep edildi. YSK toplantısı kararlarına göre böyle bir uygulamanın yapılmasının kararlara aykırı olduğu belirtilse de emniyet birimi tarafından talimat gereği çıkarılması istendi” dedi.
Konvoy yapılmasına karşı olduğunu vurgulayan Korkmaz “Gençlik teşkilatımızın isteği üzerine konvoy çıkarma kararı aldık” dedi. Sadece Mayıs ayında aldıkları oy oranının belediye başkanlığı seçiminde dengeleri altüst ettiğine değinen Korkmaz “Bugün itibariyle artık söz bitmiştir, bundan sonra eylem vaktidir" diye konuştu.