Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi işbirliğinde hayata geçirilen Köprülü Kavşak Projesinin temeli düzenlenen törenle atıldı.


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Törende ilk konuşmayı yapan MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Cemal Türek, “Bu köprülü kavşak en sonunda arzu edilen dizayna geldi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'ün ısrarlı takipleri ve Valimiz Enver Ünlü'nün değerli katkılarıyla, OSB'nin de Manisa'ya olan borçlarından biri olarak bu birlikteliğe karar verdik. Geç oldu ama güç olmayacak inşallah. İnşallah 150 günde bitirilir. Memleketimize, Manisa'mıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Ergün'den teşekkür

Manisa’dan 1281 hacı adayı hacca gidecek Manisa’dan 1281 hacı adayı hacca gidecek


Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Köprülü Kavşak Projesinin temel atma töreninde katılımcıları selamlayarak konuşmasına başladı. Büyüyen ve gelişen Manisa'nın yoğunlaşan trafiğine nefes aldıracak OSB kavşak projesinin temel atma töreni için bir arada olduklarını belirten Başkan Cengiz Ergün, “Güzel şehrimiz için hayata geçirdiğimiz her bir projenin temel atma ve açılış törenlerinde büyük heyecan duyuyorum. Bu güzel şehre eserler kazandırmak, bu güzel şehir için üretmek ve bu güzel şehir için hizmet etmek bizler için en büyük mutluluk kaynağı. Rabbim, devamını nasip etsin inşallah. Manisa Organize Sanayi Bölgemizin değerli Yönetim Kurulu Başkanı Sait Beyle şehrimizin ve bölgemizin gelişimi noktasında sık sık bir araya geliyor ve istişarelerde bulunuyoruz. Organize Sanayi Bölgesinin İzmir ve Manisa bağlantısı ile ilgili yaşanan trafik yoğunluğunun çözümü noktasında da çokça istişarelerde bulunduk. Manisa için ve Organize Sanayi Bölgemizin gelişimi noktasında Sait Cemal Türek Beyin çabaları ve projeleri bir Manisalı olarak bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bu açıdan ben öncelikle kendisine ve değerli yönetimine, katkılarından dolayı şahsım ve hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Yaptığımız görüşmeler sonrasında 2023 yılı Nisan ayında buraya 3 katlı modern bir kavşak kazandırmak için iş birliği protokolü imzaladık” dedi.

Kaynak: İHA