Üzüm Birliği’nde yeni dönem | Başkanlığa Ferhat Şen seçildi Üzüm Birliği’nde yeni dönem | Başkanlığa Ferhat Şen seçildi

TDV Manisa Kadın Aile ve Gençlik Çalışmaları Merkezinde (KAGEM) gerçekleştirilen buluşmaya Manisalı kadınların ilgisi yoğun oldu.

VAKIF (4)

TDV Manisa Şubesi tarafından organize edilen etkinlik, Kur'an'ı Kerim tilaveti ile başladı. TDV gönüllüleriyle tanışmak, kaynaşmak ve Manisa’da gerçekleştirilecek faaliyet ve projeler hakkında istişarelerde bulunmak amacıyla gerçekleştirilen programda, TDV Manisa Kadın Kolları Temsilcisi Hayrunnisa Erdinçli vakfın faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

VAKIF (2)

“Yarım asırdır iyilik yolunda çalışmalar sürdüren Türkiye Diyanet Vakfı, gönüllülük çalışmaları vesilesiyle şehrimizde, ülkemizde ve yedi kıtada insanlığa hizmet etmeye devam ediyor” diyen Erdinçli, “Yüreğinde daha fazla iyilik yapma düşüncesi ve niyeti bulunan tüm gönül dostlarımıza bugüne kadar verdikleri destek için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

VAKIF (1)

“Mavi yelekli" TDV gönüllülerinin yaptıkları hizmetlerle vatandaşlar tarafından "mavi melekler" olarak tanımlandığını kaydeden Erdinçli, “Gazze'de büyük sıkıntılar yaşayan müslüman kardeşlerimiz için düzenlediğimiz kermeste ve Filistin yararına el ele vererek ürettiğimiz karpuz figürlü anahtarlıklara verdiğiniz destek ve emekler için müteşekkiriz” ifadelerini kullandı.

Programda Manisa İl Müftülüğü Vaizleri Müzeyyen Kabukçu ve Havva Yavuz tarafından “Filistin ve Mescidi Aksa Bizim Neyimiz Olur?” konulu sunum gerçekleştirildi.

“Bizim için Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi ne kadar kıymetli ise Mescid-i Aksa da o kadar kıymetlidir” diyen İl Vaizi Kabukçu; Gazzedeki kardeşlerimiz için üzerimize düşeni yapmak hususunda, boykot ise boykot, dua ise dua ve elbette çocuklarımızı bilinçlendirme konusunda elimizden gelen gayreti göstermeyi tavsiye ediyorum. Bir gün hep birlikte özgürlüğüne kavuşmuş Mescidi Aksa’ya gitmek için duacıyım” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi