Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun doğusu ile zamanla Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Hakkari çevreleri, Van'ın doğusu, Ağrı'nın güneyi, Kastamonu'nun güney ve doğusu, Çorum'un kuzeyi ve Amasya'nın batı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sicaklik (3)-1

Van'da 4.3 büyüklüğünde deprem Van'da 4.3 büyüklüğünde deprem

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının artışını sürdürerek ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam etmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

SON REKOR 2016 YILINDA

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre Haziran ayları itibariyle Manisa’da bugüne kadar en yüksek sıcaklık 20 Haziran 2016 yılında kaydedildi. Bu tarihte sıcaklık 42. 4 derece ile tüm zamanların rekorunu kırmıştı. 1930 yılından itibaren yapılan ölçümlere göre yarın Manisa’nın en az 7 ilçesinde 94 yılın rekoru kırılacak.   Yarın Manisa’nın Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Turgutlu, Ahmetli, Alaşehir ilçelerinde sıcaklık 43-44 dereceye kadar ulaşacak.

Sicaklik (1)-3

MANİSA'DA SICAKLIK 8 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

Yarın zirve yapması beklenen sıcaklıklar, Cuma günü birkaç derece düşecek. Manisa genelinde ise Cumartesi günü sıcaklıkların 8 derece birden düşmesi bekleniyor.

8569

Muhabir: ONAY OZAN