Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ve Salihli Belediyesi işbirliğince düzenlenen etkinlikte öğrenciler, Atık su ayrıştırma yöntemleri, arıtılan suların ne için kullanıldığı konularında bilgi sahibi oldular.

Salihli Tt (1)Öğrencilere Salihli belediyesi çevre mühendisi Ali Kırlı tarafından bilgilendirme yapılırken, öğrencilerini ağırlayan MASKİ ve Salihli Belediyesine teşekkür eden okul müdürü Sunay Türe, “Salihli belediyesi işbirliğinden okulumuz öğrencilerine çevre bilinci oluşturma adına Salihli atık su tesislerine Salihli Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak gezi düzenlenmiştir. Atık su ayrıştırma yöntemleri konusunda öğrencilerimiz bilgi sahibi olmuştur. Günde 20 milyon litre su temizlenerek Alaşehir çayına bırakıldığı, tarımsal sulama için uygun hale getirildiği atık suyun biyolojik olarak ayrıştırıldığı konusunda bilgi sahibi olduk” ifadelerine yer verdi.

Salihli Tt (5)

Salihli Tt (4)

Salihli Tt (3)

Salihli Tt (2)

Salihli’de gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? (24.04.2024) Salihli’de gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? (24.04.2024)

Muhabir: ONAY OZAN