Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir ve Belediye Başkanı Hüseyin Tosun öğrencilere üretime başlayan sera ile ilgili bilgi verdi.

Kula (1)-3

Bir jeotermal seranın nasıl olması gerektiği hakkında bilgi veren Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Doğal ortamda sebzelerin yetişme ve üretim süresi sadece yaz aylarını kapsamaktadır. Üretimin yıl boyunca sürdürülebilmesi için ise ısı kaynaklarının kullanıldığı teknolojik seralara ihtiyaç duyulmaktadır. Burada yapımı tamamlanan ve üretime başlayan seramız tamamen teknolojinin en son sitemlerini kullanmaktadır. Bunun yanında bizim en büyük avantajımız ise jeotermal kaynağımızın olması. Bu sayede üretim maliyetlerini oldukça aşağıya çekerek piyasada rekabetçi ürünler yetiştirebileceğiz.” diye konuştu.

Salihli’de kadın girişimcilere özel eğitim ve hibe desteği semineri Salihli’de kadın girişimcilere özel eğitim ve hibe desteği semineri

Kula (3)-3

Kula (4)-2

Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir ise boşa akan termal suyun değerlendirilerek ülke ekonomisine katkı sağlayacak hale gelmesinin memnuniyet verici. Tarım ürünlerinin yetiştirilerek gerek iç gerekse dış piyasada değerlendirilerek katma değer oluşturması, istihdam imkanlarının artması ilçe için çok önemli. Emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Öğrenciler, belediye personellerinden işleyiş ve seranın üretimi hakkında bilgi aldı.

Eğitim gezisine, Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Zakir Okumuş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsa Dilek, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kula (2)

Muhabir: Fatma Uysal