CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, CHP Yunusemre Belediye Başkan Aday Adayı Semih Balaban ile birlikte şehit ailesinin Yunusemre İlçesi Fevzi Çakmak mahallesindeki evine taziye ziyaretinde bulundu.

Manşet (6)-1Yunusemre ilçesindeki taziye evini ziyaret eden CHP Manisa İl Başkanı Özalper, şehit babası İkram Budak ile şehidin ikiz kardeşi Yunus Budak’a baş sağlığı dileklerini iletti. Büyük üzüntü ve acı içerisinde olduklarını ifade eden CHP İl Başkanı Özalper, “Yaşadığınız acı hem biz hem de millet olarak derinden yaşıyoruz. Acımız çok büyük.” diye konuştu.  

Manşet (5)-1

“BU TÜR PROVOKASYONLARLA İŞİMİZ OLMAZ”

Taziye evinin çıkışında şehidin ikiz kardeşi Yunus Budak ile birlikte kısa bir açıklamada bulunan şehidin amcası Kenan Budak, yaşanan olayın bir provokasyon olduğunu dile getirerek, olayın kasıtlı olarak yapıldığını söyledi.

Manşet (4)-1

Şehit amcası Budak yaptığı kısa açıklamada “Bizim ailemiz bu tür provokasyonlarla asla ilgisi olmaz. Hatta mahallemiz bile böyle olaylarla ilgisi olmaz. Bu olayın yaşanacağını herkes biliyordu. Vali, belediye başkanları da ve milletvekilleri de böyle bir olayın yaşanacağını biliyordu. Bu olay asla yakışmayan bir şey. İster Türk olsun, isterse Kürt olsun isterse Ermeni olsun yakışmayacak bir durum.” diye konuştu.

Manşet (3)-1

“BU PLANLI VE PROGRAMLI BİR PROVOKASYON”

Şehidin amcasının açıklaması sırasında yer alan şehit yakınlarından bir kişi ise, şehit yakınlarının, ailesinin ve oturduğu mahallesinin yaşanan olayla bir ilgisini olmadığını dile getirerek, olayın planlı ve programlı bir provokasyon olduğunu dile getirdi.

Manşet (2)-2

Kayıp 4 mürettebatı arama çalışmaları 'Nene Hatun gemisi de katılıyor' Kayıp 4 mürettebatı arama çalışmaları 'Nene Hatun gemisi de katılıyor'

Bir şehit yakını ise CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in cenaze töreni gerçekleştirilene kadar birlikte beklediklerini dile getirerek, “Kendisiyle havalimanında birlikteydik. Ben kendisine dedim ki iyi ki varsınız. Cenazeye kadar saatlerce bizimle birlikte bekledi.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ayşenur Yılmaz