Salihli Belediye Meclisi, Başkan Mazlum Nurlu Başkanlığı’nda ilk toplantısını gerçekleştirdi. 28 gündem maddesinin karara bağlandığı meclis toplantısında komisyonlara üye seçimi gerçekleştirildi.

Yoklama ve geçmiş meclis kararlarının dağıtılması ile başlayan toplantıda Meclis 1. Ve 2. Başkan Vekili seçimleri gerçekleştirildi.

Meclis 1. Başkan Vekili Abdülkadir Yavuz Özdem (CHP), 2. Başkan Vekili ise Selim Akbıyıkoğlu oldu.

Meclis Başkanlık Divanı’na Seçil Ege (CHP) Zafer Özbudak (CHP)

Encümen üyeliğine Gürsel Tuncer (CHP), İhsan Güleryüz (CHP), Fatih Azak (MHP)

Plan ve Bütçe Komisyonuna Bircan Uyar (CHP), Süleyman Şahbaz (CHP), Fırat Şahin (CHP), Selim Akbıyıkoğlu (CHP), Hakan Çakar (MHP)

İmar Komisyonuna Hasan Hüseyin Namver (CHP),Tamer Aluş (CHP), Ragıp Kırgezen (CHP), Mustafa Sönmez (CHP),  Ayşenur Hisar (MHP)

Hukuk ve Tarifeler Komisyonu’na Mert Bilici (CHP), Seçil Ege (CHP), Sergen Akpir (CHP), Ragıp Kırgezen (CHP), Fatih Köse (MHP)

Tarım ve Hayvancılık Komisyonu’na Zafer Özbudak (CHP), Hüsamettin Aladağ (CHP), Oktay Çetin (CHP), Mesut Yüksel (CHP), Alper Altınkaya (MHP)

Türkiye nüfusunun yüzde kaçını genç nüfus oluşturuyor? Türkiye nüfusunun yüzde kaçını genç nüfus oluşturuyor?

Eğitim Kültür Sosyal İşler Gençlik ve Spor Komisyonu’na Mustafa Sönmez (CHP), Mert Bilici (CHP) Ahmet Kavak (CHP), Sergen Akpir (CHP), Bahtiyar Başkan (MHP)

Engelliler ve Kadın Sorunları Komisyonu’na Hülya Sönmez (CHP), Fevziye Güven (CHP), Mesut Yüksel (CHP), Oktay Çetin (CHP),  Canan Çalışkan (MHP)

Ege Belediyeler Birliği’ne Abdülkadir Yavuz Özdem (CHP), Bircan Uyar (CHP)

Jeopark Belediyeler Birliği’ne Selim Akbıyıkoğlu (CHP), Veli Efe (CHP),  Seçil Ege (CHP)

Muhabir: ONAY OZAN