Salihli Belediyesi, doğal afetlere karşı alınması gereken tedbirler ve yapılması gerekenlerle ilgili çalışmalar sürdürüyor. Bu kapsamda, Belediye birimlerinde görev yapan gönüllü personellerden kurulan Arama-Kurtarma Ekibi. Afet Farkındalık Eğitimlerine başladı. Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen ilk eğitimde, Manisa ANDA Derneği üyesi Cengiz Yılmaz tarafından ekibe bilgiler verildi. Eğitimlerin, Manisa AFAD İl Müdürlüğü koordinesinde teorik ve uygulamalı olarak devam edeceği belirtildi.

1-789

Salihli’nin ve bölgenin 1. Derece deprem kuşağında olduğunu belirten Belediye Başkanı Zeki Kayda, Arama-Kurtarma Ekibinde gönüllü olarak görev alan personellerine teşekkür etti. Afet bilinciyle hareket ederek göreve geldiği 2014 yılında ilçenin zemin etüt çalışmalarına başladıklarını ve 8 ciltten oluşan ‘İmar Planına Esas Mikrobölgeleme Etüt Raporu’ hazırladıklarına işaret eden Başkan Kayda, raporun Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 18.04.2017 tarihinde onay aldığını söyledi.

2-643

Birçok il ve ilçe Belediyesi’nin bu çalışmalara 6 Şubat depreminden sonra başladığını kaydeden Başkan Kayda, “Son yıllarda ülkemizde yaşanan birçok doğal afet ilçemizi de derinden yaraladı. Salihli Belediyesi olarak sürdürdüğümüz çalışmalar sayesinde yaralarımızı birlikte sararken, olası doğal afetlere karşı hazırlıklı olmak için de arama kurtarma ekibimizi kuruyoruz. İnşallah, bir daha böyle acılar yaşamayız ve onlara da hiç ihtiyaç olmaz. Ekipte görev alan mesai arkadaşlarıma duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

8-219

Salihli'de de hissedilen bir deprem meydana geldi Salihli'de de hissedilen bir deprem meydana geldi

7-271

4-436

3-544

Kaynak: Behzat Akcan