Salihli Devlet Hastanesi’ne aralarında Kadın Hastalıkları ve Doğum, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları ve Beyin  Cerrahi olmak üzere 5 yeni hekim atandı.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Rabia Oktar, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olup İhtisasını İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaptı.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kevser Polater, Doğum yeri ve tarihi: İzmir 24/06/1987.                         Eğitim ve Uzmanlık: Lisans: Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi (2006-2012),Uzmanlık eğitimi: Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi / Kadın Hastalıkları ve Doğum

(2013-2018) .Yabancı dili İngilizce.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Şerife Kaya, Doğum yeri ve tarihi: 1990 Köprübaşı/Manisa, Eylül 2016’da Tıpta Uzmanlık Sınavı ile Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları bölümüne yerleşti.

Nisan 2017’de Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları bölümünde ihtisasa başladı. Ekim 2021’de tıpta uzmanlık bitirme sınavı ve tez savunmasını başarı ile geçtiğini belirten Şerife Kaya, “Ocak 2022’de Devlet Hizmet Yükümlülüğü (mecburi hizmet) Kurası ile Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi’ne atandım. Mecburi hizmetimin bitmesi üzerine Salihli Devlet Hastanesi’ne tayin oldum” dedi.

Göz Hastalıkları Uzmanı Mustafa Çelik, doğum tarihi 1978. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim dalında uzmanlık aldı.

Beyin Cerrahı Opr. Dr.Aytül Gökmen, 1974 doğumlu. Üniversite eğitimi Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi. Uzmanlık Eğitimi İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi.

Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr Gürkan Dericioğlu. “Salihli’nin konumunu göz önüne aldığımızda Bölge Hastanesi konumunda yöre insanına sağlık hizmeti veriyoruz. Göz, Beyin Cerrahi, Kadın Doğum ve Göğüs Hastalıkları ölümünde beş yeni uzman hekim göreve başladı. Yeni göreve başlayan uzman hekimlerle birlikte Devlet Hastanesi’nde 81 uzman ve 17 pratisyen hekim olmak üzere 98 görev yapıyor. Tek sorunumuz hastane binasının yetersiz olmasıdır ”dedi.

Sali̇hli̇ Devlet (5)

Sali̇hli̇ Devlet (4)

Sali̇hli̇ Devlet (1)

Hastalığını yendi ve çok sevdiği hemşireliği bırakmadı Hastalığını yendi ve çok sevdiği hemşireliği bırakmadı

Sali̇hli̇ Devlet (3)

Muhabir: Fatma Uysal