“Anlaşılan odur ki, ‘’Yeni Yüzyılın Belediye Başkanı’’ yüzyıl önce kazandığımız laikliğe saldırmak için görev başındadır.” Denilen açıklamada Salihli Belediyesinde gerçekleştirilen devir teslim programına eleştirilerde bulunuldu.

Sektör temsilcileri, üniversiteliler ve gençler Kariyer Merkezi'nde buluştu Sektör temsilcileri, üniversiteliler ve gençler Kariyer Merkezi'nde buluştu

Açıklamada “TKP 2024 seçimlerinde; rantı savunanları, ülke kaynaklarının holdinglere, müteahhitlere aktaranları, attıkları her adımda emekçileri dahada yoksullaştırıp bir avuç zengini ihya edenleri, çıkarları için insanların inaçlarını dahi ticaret konusu yapanları zübükler olarak tanımlamış ve yurttaşlarımızı zübüklerden kurtulmak için mücadele etmeye davet etmişti. Zübük; emek hırsızıdır, ilke ve değer tanımayan popülisttir, zengindir, siyaseti zenginleşme aracı olarak görür. Zübük toplumsal hassasiyet avcısı, din istismarcısıdır.  İlçemizde belediye başkanlığı devir teslim töreninde CHP belediye başkanının, imam ve dualarla belediye başkanlığını devir alması açık bir şekilde laiklik ilkesine saldırı, AKP’nin yıllara yayılan cumhuriyet ve laiklik karşıtı uygulamalarının CHP eliyle normalleştirilmesidir. TKP, siyasi konumunu güçlendirmek için yıllardır insanların inançlarını sömüren, din istismarcılığı yapan AKP’ye ve uygulamalarına karşı mücadelede hep öndeydi, şimdi de AKP Türkiye’si uygulamalarının CHP eliyle hayata geçirilmesine karşı, ülkede cumhuriyetçi, laik birikim ve duyarlılığın ana muhalefet partisi eliyle iğdiş edilmesine karşı mücadelesini hep önde sürdürecektir. Kimlerin hangi tarikat ve cemaatlerle, hangi müteahhit ve sermayeyle, iş tuttuğunun farkındayız.  Anlaşılan odur ki, ‘’Yeni Yüzyılın Belediye Başkanı’’ yüzyıl önce kazandığımız laikliğe saldırmak için görev başındadır. TKP, bugünkü AKP iktidarının temel özelliklerini sürdürecek her seçeneğe karşı mücadele etmek için görev başındadır, ülkemizi sömürücülere, tarikatlara,  din istismarcılarına bırakmayacağız”

Muhabir: Onay Ozan