Ege Bölgesi’nin en önemli tarımsal üretim alanlarından Salihli Ovası'nın en önemli gelir kalemlerinden biri olan çekirdeksiz Sultaniye üzüm sezonu öncesi asma yaprağı sezonu başladı. Sezonun başlaması ile birlikte Türk mutfağının en önemli lezzetlerinden sarmanın ana malzemesi olan asma yaprağını tek tek titizlilikle toplayan mahalleli kadınlar, yaprakları ekonomiye kazandırıp, hem para kazanıyor, hem de aile bütçesine önemli bir ek gelir sağlıyor.
Sezonun ilk asma yapraklarının ise şuan pazarda 100 liradan alıcı bulduğu öğrenildi.
Muhabir: BEHZAT AKCAN