AW102799_01

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, X sosyal medya platformundan İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür’e deprem konusundaki çalışmalarını aktaran mesaj iletti. Görür’ü yakından takip ettiklerini ve söylediklerini hassasiyetle dikkate aldıklarını belirten Başkan Kılıç, “Bu doğrultuda Bucamızı depreme dayanıklı bir kent haline getirmek için hummalı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Dirençli bir kent oluşturmak için yeni imar planları hazırlıyoruz. Muhtelif bir depremin sonrası için Türkiye’nin en donanımlı arama kurtarma ekiplerinden biri olan BUCAKUT’u kurduk. Deprem öncesi için çizdiğimiz yol haritasını sizinle paylaşmak ve bilgi birikiminizden faydalanmak için sizi misafir etmeyi çok isteriz” ifadelerini kullandı.

A101 7 Mart Perşembe Aktüel Kataloğu | İndirimli 40'lı Tuvalet Kağıdı, Brita Filtreli Sürahi, Rooc 2'li Bıçak, Çelik Termos... A101 7 Mart Perşembe Aktüel Kataloğu | İndirimli 40'lı Tuvalet Kağıdı, Brita Filtreli Sürahi, Rooc 2'li Bıçak, Çelik Termos...

AW102799_02


Başkan Erhan Kılıç’a gönderisinin ardından takipçilerinden de büyük destek geldi. Takipçiler, gösterdiği duyarlılıktan dolayı Erhan Kılıç’a teşekkür etti. 

Görür'den cevap gecikmedi: ''Emrindeyiz''

Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür'den ise Salihlili Başkana cevap gecikmedi. Görür, X platformu üzerinden Salihlili Başkan'ın çağrısına ''Buca belediye başkanı Erhan Kılç da “Deprem Dirençli Kentler” kampanyasına katıldı. Bucayı deprem dirençli yapmak için heyecanla çalışıyorlarmış. Bu yolda emirlerindeyiz. Sevgiyle'' şeklinde cevap verdi.

Kaynak: İHA